Чому Росія не зможе стати світовим лідером?

Можна підкачати своє тіло за допомогою анаболічних стероїдів і заробити чимало грошей, але якщо вам бракує найголовнішого, жоден успіх не буде досягнуто.

Напередодні відзначали ще одну річницю утворення Союзу Радянських Соціалістичних Республік, угода про яке була підписана 30 грудня 1922 року.

Путін, тримаючи в руках келих, спостерігає за собою в ролі реаніматора мертвонародженого короткострокового глобального "полюса", який вже почав згнивати.

Але знаєте чому Росія, на відміну від СРСР, не стане світовою наддержавою, попри її ядерний арсенал, територію та амбіції?

Історія свідчить, що ті нації, які здатні поділитися з іншими не лише військовою силою чи фінансовими ресурсами, але й ідеологічними цінностями, отримують тривалий глобальний вплив. Вони пропонують успішну модель життя, прикладом якої виступають самі ці країни.

Ось які вони – Сполучені Штати Америки, з їхніми демократією та ліберальними принципами. Таким був Радянський Союз, що пропагував ідею соціальної справедливості. Такі були римляни, які просували прогрес для підкорених народів. Такою ж була Велика Британія, яка стала піонером технологічної революції.

Ці цінності є універсальними, вони зрозумілі та прагнені багатьма країнами та народами. Навіть у часи трагічних конфліктів вони, зрештою, сприяли покращенню світу та розвитку людства.

Що ще може запропонувати світові Росія, крім ідеї "русского мира" та концепції "де б я не залишив слід, це вже російська земля"?

Москва не володіє ідеологією, яка була б популярною чи прийнятною поза межами Російської Федерації. Таким чином, вплив сучасної Росії може проявлятися лише в розуміннях, що формуються під впливом пропаганди серед самих росіян.

Зазначимо, що така ж ситуація спостерігається і в Китаї. Хоча країна володіє вражаючою економікою та значними фінансовими ресурсами, чи багато людей з інших країн прагнули б жити в заможному, але несвободному суспільстві?

Уся історія людства показує, що саме прагнення свободи було одним із головних ідеалів Homo sapiens. Можна сміливо сказати, що це прагнення, власне, і було головним двигуном історії.

Отже, можна накачати себе ядерними стероїдами, можна накопичити багато грошей, але, якщо у вас немає ідеологічних цінностей, які ви можете запропонувати іншим народам, то світовою наддержавою ви не станете. У найкращому разі - регіональним центром впливу.

І це лише на короткий час. Як зазначав Ленін: ідеї мають силу, що захоплює людей. Гроші та зброя є всього лише додатковими інструментами...

#Росія #Економіка #Москва #Китай (регіон) #Сполучене Королівство #Гроші #Радянський Союз #Демократія #Володимир Путін #Лібералізм #Реклама #Ідеологія #Зброя #Історія #Володимир Ленін #Людство #Наддержава #Стародавній Рим #Прогрес (історія) #Стероїд #Homo sapiens

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Аналіз казино GGBet
Імпорт з України знову викликав невдоволення серед польських фермерів: у Варшаві планують великий протест.
Фермери з Польщі оголосили про проведення акції протесту проти імпортних товарів з України.
Теги