Чверть експортних товарів виявилася на складах: одна з галузей російської економіки опинилася на межі колапсу.

2025 рік виявився надзвичайно складним для вугільного сектору російської економіки. Окрім суттєвого падіння цін на вугілля, виникла проблема з попитом на цю продукцію. З кожним місяцем ситуація погіршується, і до липня на складах у Росії накопичилося 50 мільйонів тонн вугілля, що становить 25% від загального обсягу експорту за 2024 рік.

Як повідомляє сайт The Moscow Times, практично всі порти з переповненими складами -- немає вивезення та попиту при незрозумілому ринку. А в основних портах рф запаси вугілля перевищують середньомісячні показники на 20-25%.

За інформацією, наданою джерелами журналістам, проблема обумовлена зменшенням попиту або труднощами з транспортуванням, що призводить до накопичення запасів. Прогнозується, що ситуація із затовареністю триватиме щонайменше до кінця цього року, якщо не відновиться експортний попит на російське вугілля і не будуть подолані логістичні виклики.

Ситуацію може суттєво змінити загальносвітове підвищення вартості вугілля, яке зробить експортні поставки економічно вигідними.

Водночас за підсумками травня обсяги транспортування російського енергетичного вугілля на експорт через порти впали більш ніж на 50%. Загалом вивезення вугілля з росії морем скорочується найвищими темпами з січня 2024 року.

Варто зазначити, що сьогодні щоденні доходи Росії від експорту енергетичних ресурсів досягають приблизно 500 мільйонів євро, що є удвічі менше порівняно з періодом до початку повномасштабної агресії. З цієї суми 74 мільйони євро становлять доходи від експорту вугілля.

#порт #Росія #Економіка #Логістика #The Moscow Times #Експорт #Попит #тонна #Вугілля #Вугільна промисловість

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У червні були спроби усунути Буданова з його посади, але він залишився на своєму місці. -- The Economist
Путін наважився продемонструвати внески росіян на "СВО" і опинився в незручному становищі.
Голова податкового комітету Верховної Ради, Данило Гетманцев, заявив, що законодавчий орган не планує розкривати банківську таємницю.
Теги