Вартість миру: в Bloomberg проаналізували, яку ціну заплатить Європа за ініціативи Трампа стосовно України.

Незалежно від того, яке рішення прийме американський президент щодо України, Європа не готова взяти на себе цю відповідальність.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп розпочав надавати рекомендації керівникам Європейського Союзу стосовно важливих кроків, необхідних для встановлення миру в Україні. Ця позиція висвітлила ключову проблему, яка постає перед Європою.

За даними оцінок Bloomberg, Україні для забезпечення своєї оборони та розширення військових сил великим країнам Європи може знадобитися додаткові $3,1 трлн у протягом наступних десяти років.

Як підкреслив один з високих посадовців Європи, Росія має вагому перевагу в чисельності військових сил, а її оборонна промисловість здатна виробляти боєприпаси та інше військове оснащення швидше, ніж це необхідно для армії, що діє на фронті в Україні.

На даний момент країни Європейського Союзу ведуть дискусії щодо можливості введення обмежень на закупівлю озброєнь у європейських постачальників, які не в змозі забезпечити своєчасні поставки необхідного військового обладнання. Натомість розглядається варіант співпраці з постачальниками з Великої Британії або США. Водночас, деякі експерти вважають, що пріоритети блоку слід зосередити на розвитку інфраструктури, а не на військових витратах.

Відзначено, що відновлення Збройних сил України може вимагати близько $175 мільярдів протягом наступного десятиліття, залежно від стану військових підрозділів на момент досягнення миру та обсягу території, яку необхідно буде охороняти. Формування миротворчих сил у складі 40 000 осіб потребуватиме приблизно $30 мільярдів за цей же період.

Основна частина фінансування буде орієнтована на посилення збройних сил держав-членів ЄС та збільшення загального оборонного бюджету до приблизно 3,5% від валового внутрішнього продукту. Додаткові ресурси планується інвестувати в артилерійські запаси, системи протиповітряної оборони і ракетні комплекси. Це дозволить зміцнити східні кордони Європейського Союзу, підготувати збройні сили блоку до швидкого реагування та стане каталізатором для істотного прогресу в європейській оборонній промисловості.

У разі, якщо фінансування буде забезпечене за рахунок боргових зобов'язань, протягом наступних десяти років потреби п'яти найбільших країн Європи, що входять до складу НАТО, в позикових ресурсах досягнуть 2,7 трильйона доларів.

Щоб мобілізувати необхідні ресурси в достатніх обсягах, європейським урядам слід суттєво переглянути свої бюджетні структури, спільно з бізнес-лідерами реформувати оборонний сектор і, ймовірно, розглянути можливість спільного випуску боргових зобов'язань. Це вимагатиме політичної волі, стратегічного мислення та готовності до певних жертв, які поки що не виявили багато країн ЄС.

Потрібно буде ухвалювати непрості рішення стосовно фінансування охорони здоров'я, освіти та соціального забезпечення. Ці рішення будуть прийматися на тлі суспільних резонансів, які, принаймні на околицях, можуть отримувати підтримку з боку Кремля.

За оцінками експертів, Україні буде потрібно близько 230 мільярдів доларів для відновлення зруйнованих під час війни будівель і інфраструктури. У разі отримання необхідного фінансування та досягнення стабільного мирного врегулювання, енергетичний, промисловий і будівельний сектори країни можуть швидко почати відновлюватися. Це, в свою чергу, полегшить навантаження на Європейський Союз. Крім того, Київ зміг привернути увагу Дональда Трампа завдяки своїм запасам корисних копалин, таких як уран, літій та графіт.

Однак на даний момент спостерігається нестача в 130 мільярдів доларів між вимогами України щодо відновлення та обіцяними фінансовими ресурсами. Це може загрожувати будь-яким зусиллям, спрямованим на відновлення економіки, і потенційно підривати стійкість країни в майбутньому.

Читайте також: Трамп "здає" Україну: реакція світу на висловлювання президента США та Гегсета

Дивіться відео:

#бюджет #Дональд Трамп #уран #Європейський Союз #Європа #Економіка #Україна #Київ #Мобілізація #Дефіцит #Сполучене Королівство #Мінеральні ресурси #Збройні сили України #Інфраструктура #Валовий внутрішній продукт #Bloomberg L.P. #Озброєння #Оболонка (снаряд) #Артилерія #Протиповітряна боротьба #Чиновник #Охорона здоров'я #Військові #Літій #Країни-члени НАТО #Миротворчість Організації Об'єднаних Націй #Континент #Графіт

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги