Ціни на нафту: які перспективи для глобального ринку нафти - Фінансовий огляд

Чи може виникнути цінова конкуренція між Саудівською Аравією та Росією?

Експерти все частіше прогнозують падіння цін на нафту у наступному році. Деякі експерти навіть говорять про ціну чорного золота на рівні 40 доларів за барель. Це може безпосередньо вплинути на великих експортерів нафти. Перш за все йдеться про Саудівську Аравію та Росію, які входять до ОПЕК+, а також конкурують за ринки збуту.

Зверніть увагу: провідні банки США знизили свої прогнози щодо китайських акцій.

Український економіст Олег Гетман в унікальному інтерв'ю для 24 Каналу поділився своїми думками щодо можливості нової цінової війни між Росією та Саудівською Аравією, а також дав прогнози щодо майбутнього ринку нафти.

Гетман підкреслив, що ситуація є значно більш комплексною. Він зазначив, що на ринок чинять вплив численні фактори, окрім Саудівської Аравії та Росії.

На думку економіста, за такого сценарію у Саудівської Аравії буде два варіанти:

Нагадаємо, що Саудівська Аравія володіє величезними запасами нафти, які є одними з найбільших у світі. Загальний обсяг резервів становить 267 мільярдів барелів. У цьому аспекті Саудити поступаються лише Венесуелі.

Олег Гетман також додав, що США на сьогодні займають перше місце у світі за обсягами видобування нафти. Просто країна майже всю свою сировину споживає на внутрішньому ринку. На думку економіста, США просто будуть ще більше нарощувати обсяги видобування, збільшуючи цей показник на додаткові 1 - 2 мільйони барелів на день.

Китай і Індія - це одні з найбільших споживачів нафти у світі, а від розвитку їхніх економіки залежить світове споживання. Наразі економіки цих країн зростають не найкращим чином, тому є певний профіцит нафти на ринку. Ба більше, за словами Гетмана, у наступному році не очікують якогось значного зростання, зокрема, китайської економіки. Це означає, що обсяги споживання чорного золота залишаться приблизно на цьогорічному рівні.

Економіст підкреслив, що одночасно зростатиме пропозиція нафти на ринку, що створить унікальні можливості, ймовірно, з тенденцією до зниження цін. За його думкою, це відкриває вигідні перспективи для України, в той час як країна-агресор зазнає значних втрат у доходах від нафти.

#ОПЕК #золото #Нафта #Росія #Економіка #Китай (регіон) #Банк #Експорт #Бочка (одиниця) #Індія #Венесуела #Саудівська Аравія #The Economist

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги