Зазначається, що вартість "блакитного палива" вже значно знижується.
Ціни на природний газ в Європі знизилися. Ф'ючерсні контракти на "блакитне паливо" зменшилися на 2,7%.
Видання Bloomberg пише, що ф'ючерси можуть впасти майже вдвічі з поточних рівнів, якщо на ринок і далі надходитиме більше російського газу, ніж очікується.
Згідно з основним прогнозом Goldman, постачання російського пального через українські магістральні трубопроводи зупиниться після завершення терміну дії транзитної угоди між державами в кінці цього року, як зазначила аналітик Саманта Дарт у своїй записці.
"Будь-яке відхилення від статус-кво означатиме зростання російських поставок", - написала вона.
Ринок вже відреагував на новини про потенційну угоду у вересні, коли ціни на певний час знизилися на 9,1% після публікацій у ЗМІ про переговори щодо постачання азербайджанського газу через українську газотранспортну систему. Проте угоди так і не було укладено.
Ціни також можуть впасти, якщо Росія отримає можливість постачати обмежені обсяги скрапленого природного газу з "Арктик СПГ 2", проти якого США запровадили санкції, каже Дарт. Будь-який із цих сценаріїв може призвести до зниження цін на газ до 20 євро за мегават-годину, додала вона, що зробить його конкурентоспроможним порівняно з бурим вугіллям при виробництві електроенергії.
Європейські газові резервуари заповнені на 95%, а потреби в опаленні регулюються погодними умовами. Значний обсяг відновлювальної енергії також допомагає зменшити споживання газу, в той час як імпорт зрідженого природного газу залишається нижчим у порівнянні з минулим роком.
Конфлікти на Близькому Сході вщухли, що сприяло зниженню цін цього тижня. Однак трейдери залишаються в стані підвищеної готовності до можливих перебоїв.
Голландські ф'ючерси, які є еталоном європейського газу, торгувалися на 2,3% нижче, по 41,90 євро за мегават-годину.
Україна може завдати нищівного удару по економіці РФ, відмовившись від транзиту російського газу через в ЄС. На думку аналітиків, такий крок серйозно вдарить по російському газовому монополісту "Газпром", через що компанія, як і бюджет РФ, втратить мільярди.
Пізніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Володимир Путін натякнув, що транзиту російського газу через територію України у 2025 році може не бути.
#Газпром #бюджет #Азербайджан #Електрична енергія #Природний газ #Паливо #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Євро #Володимир Путін #Зріджений природний газ #Ринок (економіка) #Трубопровід #Українська мова #Bloomberg L.P. #Буре вугілля #Близький Схід #Нідерланди