Ольга Рибачук, керівниця Elementum Energy, поділилася своїм баченням того, як "зелена" енергетика може вирішити проблему дефіциту в енергетичній системі, — повідомляє Delo.ua.

Загальний обсяг енергетичного дефіциту включає проекти, які вже готові до початку будівництва в цьому році або плануються до завершення в наступному. Якщо акцентувати увагу на розвитку вітрової енергетики, то наступна зима може виявитися набагато легшою в порівнянні з цією.

Про це заявила директорка компанії Elementum Energy Ольга Рибачук під час виступу на GET Business Festival 2024, який пройшов 12 грудня, передає кореспондент Delo.ua.

"На сьогоднішній день наша компанія є однією з провідних у сфері відновлювальної енергетики. Хоча ми базуємося у Великій Британії, наш основний акцент спрямований на Україну, зокрема на розвиток відновлювальних джерел енергії в цій країні," - зазначила Рибачук.

Згідно з її словами, компанія Elementum Energy є однією з небагатьох, що продовжує свою діяльність під час масштабної війни. Дністровська вітроелектростанція, розташована в Одеській області і що належить Elementum Energy, під час нещодавнього блекауту забезпечувала понад 25% енергетичних потреб регіону. Це свідчить про те, що відновлювальна "зелена" енергетика вже не просто невеликий сегмент, як вважали раніше до початку великого конфлікту. Це галузь, здатна займати провідні позиції та надавати суттєву підтримку енергетичній системі.

"Це основа, з якої варто стартувати, оскільки на сьогоднішній день частка "зеленої" енергетики в Україні становить 12% від загальної потужності", - акцентувала увагу Рибачук.

Також вона наголосила, що якщо говорити про великі промислові країни, економіки яких в 10 разів перевищують українську, то у них частка "зеленої" генерації складає близько 60%. Це Німеччина, Іспанія. В Україні - 12%.

"У цьому контексті важливо розпочати з переосмислення нашого сприйняття відновлювальної енергетики. Це не просто сегмент, що виконує екологічні задачі чи допомагає в балансуванні системи. Це серйозна і надійна індустріальна технологія, здатна забезпечити стабільний і постійний рівень потужності в енергетичній мережі," - підкреслила директор компанії.

Станом на сьогодні, 9 гігават електричної потужності було пошкоджено та частково знищено внаслідок атак Росії, які відбулися в березні та квітні.

На даний момент, приблизний дефіцит в енергетичній системі становить 3-4 гігавати. Якщо розглянути потенціал "зеленої" енергії, зокрема вітрової генерації, то нині наявні близько 4 гігават вітрових потужностей. Це означає, що повний обсяг дефіциту може бути заповнений проектами, які або готові до початку будівництва в цьому році, або будуть завершені до кінця наступного року.

"Відповідно, всі втрачені потужності можуть бути заміщені вітровою генерацією", - пояснила Рибачук.

Вона наголосила, що це технологія, яка потребує балансування, встановлення систем накопичення. В неї є певні обмеження, але однозначно - це той вид технологій, які можуть бути дуже швидким бустером відновлення, тому що на відміну від теплової чи атомної, яка будується роками, десятиліттями, вітрова генерація, коли вона готова до будівництва, може бути запущена в мережу за рік. Півтора, якщо це великий промисловий об'єкт.

"Якщо ми зосередимо свої зусилля на цьому напрямку, наступна зима, безумовно, буде значно легшою, ніж ця," - зазначила директорка Elementum Energy.

#Росія #Економіка #Україна #Одеська область #Енергетична галузь #Сполучене Королівство #Німеччина #Одеса #Журналіст #Українська мова #Іспанія #Відновлювана енергетика #Екологія #Вітер #Риболовля #Вітряна електростанція

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Діє вже більше 20 років. Сполучені Штати продовжують застосування антидемпінгового мита на українську арматуру.
Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.
Велика Британія ввела нові обмеження на діяльність російського тіньового флоту.
Теги