Розширення Хмельницької АЕС є важливим кроком для України: МАГАТЕ.

Агентство вже займається аналізом цього проєкту.

Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) вважає, що добудова двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС є розумним і актуальним кроком для України.

"На нашу думку, для України це є розумний крок, адже, як свідчить сьогодення, ядерна енергетика виявилася основою, що підтримує економіку держави в надзвичайно складний час — найскладніший, який тільки може випасти на долю будь-якої нації, під час війни", — зазначив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час свого візиту до України.

Як пише "УНІАН", Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності якнайшвидшого ухвалення рішень для реалізації проєкту.

"Сьогодні ми обговорили можливість додавання двох нових блоків до нашої атомної енергетики. Це стане значним внеском у стабільність енергетичної системи нашої країни. Зараз, як ви розумієте, слово за українським парламентом. Ми з МАГАТЕ вважаємо, що парламентарі повинні терміново ухвалити рішення", - зазначив Зеленський.

МАГАТЕ вже розпочало аналітичну роботу щодо оцінки безпеки проєкту та готове надати технічну підтримку.

"Звісно, агентство вже підготувалося і розпочало аналітичні дослідження в певних сферах, де ми можемо здійснити оцінку безпеки цього проєкту," – підкреслив Гроссі.

Також варто зазначити, що керівник МАГАТЕ прибув до України.

Дивіться також:

#Економіка #Володимир Зеленський #Президент України #Парламент #Атомна енергетика #Українське незалежне інформаційне агентство #Енергоблок #Хмельницька атомна електростанція #Міжнародне агентство з атомної енергії

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги