Одну позику співфінансують за рахунок інвестиційного гранту від США, а інший - за рахунок інвестиційного гранту від Великобританії та міжнародних донорів.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає "Укрзалізниці" дві фінансові позики. Зокрема, 300 мільйонів євро будуть спрямовані на закупівлю нових електровозів, тоді як 180 мільйонів євро призначені для встановлення малих генераторів на різних об'єктах по всій Україні.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЄБРР.
Позику в обсязі 300 мільйонів євро на придбання електровозів надають під державні гарантії. Ці кошти сприятимуть оновленню існуючого парку УЗ та забезпечать стабільність її роботи.
"Основною метою є гарантоване забезпечення стабільності та безперервності залізничних вантажних перевезень, що стосуються як аграрного експорту, так і важливого імпорту, а також надання пасажирських послуг. Це має велике значення для населення, економічного розвитку, функціонування приватного сектора та гуманітарних ініціатив", - зазначається у заяві ЄБРР.
Окрім надання транспортних послуг для вантажів і пасажирів, у тому числі для осіб з обмеженими можливостями, внутрішньо переміщених осіб і біженців, це фінансування також сприятиме зменшенню викидів парникових газів, покращенню енергоефективності та підтримці демобілізованих працівників завдяки новій програмі реінтеграції ветеранів.
Ця позика буде співфінансована за рахунок паралельного інвестиційного гранту на суму до 190 мільйонів доларів від Сполучених Штатів Америки, який адмініструється Світовим банком.
У 2023 році Україні було виділено 200 мільйонів євро на модернізацію залізничного сполучення з Європейським Союзом, тоді як у 2022 році країна отримала 50 мільйонів євро у вигляді термінової фінансової допомоги для забезпечення безперервності руху потягів.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram!
Ще 180 мільйонів євро буде спрямовано на установку малих генераторів на об'єктах Укрзалізниці по всій Україні. Це рішення прийнято з метою зменшення дефіциту електроенергії, який країна прогнозує на цю зиму через атаки з боку Росії.
Фінансування, отримане у вигляді позики, буде спрямоване на постачання та встановлення до 270 МВт децентралізованих малих газових електрогенераторів на обраних існуючих об’єктах УЗ по всій території України. Це ініціатива сприятиме розв’язанню проблеми нестачі електроенергії та забезпеченню стабільного електропостачання для громадян та бізнесу. Загальна вартість проекту складає 248 мільйонів євро, що суттєво підвищить стійкість національної енергетичної системи.
Малі газові станції, що будуть зведені в межах даного проекту, а також аналогічні їм, згодом можуть бути адаптовані для інших цілей.
Фінансування позики ЄБРР здійснюватиметься за рахунок паралельного інвестиційного гранту до 10 мільйонів фунтів стерлінгів (еквівалент 12 мільйонів євро), який надає Великобританія, а також інвестиційного гранту в обсязі до 56 мільйонів євро від міжнародних донорських організацій.
У червні УЗ анонсувала наміри звести кілька десятків подібних газових електростанцій.
Війна підкреслила значущість Української залізниці, давнього партнера ЄБРР, і ми з нетерпінням підтримуємо її нові ініціативи, спрямовані на посилення стійкості країни. УЗ є одним з найбільших роботодавців в Україні, де налічується близько 200 000 працівників. У рамках цього проекту компанія отримає вигоду від програми ЄБРР, що стимулює інвестиції в розвиток людського капіталу, - зазначила Сью Барретт, керівниця підрозділу інфраструктури ЄБРР у регіонах Європи, Близького Сходу та Африки.
З лютого 2022 року ЄБРР спрямував в Україну понад 5,4 мільярда євро, у тому числі понад 1,6 мільярда євро цього року, зосередившись на енергетичній безпеці, життєво важливій інфраструктурі, продовольчій безпеці, торгівлі та приватному секторі, а також на ключових політичних реформах.
У липні стало відомо, що Україна отримала 200 мільйонів євро від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для підтримки НАК "Нафтогаз України" у формуванні стратегічних резервів природного газу та зміцнення енергетичної безпеки. На початку грудня Рада директорів ЄБРР ухвалила рішення про інвестиції в Україні на загальну суму понад 1,3 мільярда євро. Станом на кінець листопада за проєктами ЄБРР в українському державному секторі було залучено більше ніж 1,2 мільярда євро інвестицій.
#газ #Електрична енергія #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Інвестиції #Північна та Південна Америка #Позика. #Експорт #Євро #Біженець #Українська залізниця #Світовий банк #Близький Схід #Дефіцитні видатки #Парк #Вантаж #Пасажир #Ефективне використання енергії #Африка #Нафтогаз #Електричний генератор #Інвалідність #Підприємницька діяльність #Європейський банк реконструкції та розвитку #Електровоз