Випробування для вступу до магістратури можна буде скласти за межами країни, але кількість місць обмежена | УНН

Єдиний вступний іспит (ЄВІ) та Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) для вступу в магістратуру тепер можна буде скласти за межами України. Однак, слід зазначити, що для ЄВІ існують певні обмеження щодо кількості учасників. Про це повідомила Тетяна Вакуленко, директорка Українського центру оцінювання якості освіти, під час пресконференції, як зазначає УНН.

"Єдиний вступний іспит (ЄВІ) доступний у декількох містах європейських країн. Однак не в усіх з них буде достатня кількість місць для абітурієнтів. Тому, якщо ви плануєте складати іспит за межами країни, важливо якомога швидше зареєструватися, щоб мати можливість пройти оцінювання у міжнародних тестових центрах", - зазначила Вакуленко.

Вона підкреслила, що якщо особа не встигне зайняти своє місце, їй доведеться шукати альтернативу в іншій країні.

Отже, основна сесія ЄВІ доступна для проходження в семи європейських країнах:

Польща - міста: Бидгощ, Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків.

Сполучене Королівство - столиця Лондон.

Німеччина - столиці та міста: Берлін, Єна, Мюнхен.

"Єдине вступне випробування (ЄВВ) не буде організовано за межами України. Це тестування відбуватиметься виключно на території країни. Важливо звернути увагу тим, хто планує вступати до аспірантури: вам слід заздалегідь подбати про вибір населеного пункту для проходження цього іспиту," - підкреслила Вакуленко.

Відстрочка від мобілізації для педагогів позашкілля: уряд схвалив зміни28.04.25, 12:39 * 4478 переглядiв

Вакуленко зазначила, що Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) також відбуватиметься не лише в Україні, а й за кордоном, як і ЄВІ. Основна сесія ЄФВВ буде в Україні та 7 європейських містах.

ЄФВВ в сфері управління та адміністрування: Латвія (Рига), Болгарія (Софія), Польща (Бидгощ, Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Велика Британія (Лондон). Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Франція (Париж). Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ у галузі права та міжнародного права охоплює такі країни: Латвія (столиця Рига), Болгарія (Софія), Польща (міста Бидгош, Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Франція (Париж) та Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ з економіки та міжнародної економіки: Болгарія (Софія), Польща (Бидгощ, Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Велика Британія (Лондон), Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Франція (Париж), Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ з обліку та фінансів: Латвія (Рига), Болгарія (Софія), Польща (Бидгощ, Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Франція (Париж), Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ з психології та соціології: Болгарія (Софія), Польща (Бидгощ, Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Велика Британія (Лондон). Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Франція (Париж), Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ у галузі політології та міжнародних відносин: Латвія (Рига), Болгарія (Софія), Польща (Бидгощ, Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Франція (Париж), Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ з мовознавства: Болгарія (Софія), Польща (Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Велика Британія (Лондон), Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ з педагогіки та психології: Болгарія (Софія), Польща (Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Велика Британія (Лондон), Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ у сфері інформаційних технологій: Болгарія (Софія), Польща (Бидгощ, Варшава, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Краків), Велика Британія (Лондон), Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Чехія (Брно, Прага).

ЄФВВ з історії мистецтв: Болгарія (Софія), Польща (Варшава, Вроцлав, Катовіце, Краків), Німеччина (Берлін, Єна, Мюнхен), Чехія (Брно, Прага).

"Але зважте, що залежно від того який саме фах ви обираєте, який з предметних іспитів ви б хотіли скласти у вас будуть дещо різні набори можливостей для того, щоб пройти це іспитування за кордоном", - попередила Вакуленко.

Вона зазначила, що не існує жодних індивідуальних способів проходження оцінки.

"Кожен учасник буде проходити тестування в спеціально підготовлених комп'ютерних аудиторіях. Оцінювання відбуватиметься в цих пунктах, і незалежно від ваших обставин, важливо їх врахувати та заздалегідь підготуватися до прибуття на місце проведення тестування," - зазначила Вакуленко.

В Україні планують запобігти використанню освіти як способу ухилення від мобілізації: відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді. 21.04.25, 12:59 * 7205 переглядів

Згідно з Календарним планом, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України, вступні випробування до магістратури у 2025 році відбудуться у двох сесіях.

В указаному наказі також визначено два етапи реєстрації для тих, хто прагне долучитися до ЄФВВ та/або ЄВІ — основний та додатковий.

Основна фаза реєстрації проходитиме з 2 по 23 травня включно. Реєстрацією займатимуться приймальні комісії вищих навчальних закладів. Учасники, які успішно пройдуть реєстрацію, отримають екзаменаційні листи, що міститимуть інформацію для доступу до їхніх особистих сторінок у "Кабінеті учасника вступних випробувань до магістратури". Під час додаткового етапу, що відбудеться 16-17 червня, зможуть зареєструватися для складання ЄФВВ та/або ЄВІ ті особи, які не встигли зробити це під час основного періоду.

До 12 червня особи, які зареєструвалися для участі в основній сесії вступних іспитів, отримають на своїх інформаційних профілях запрошення-перепустки, в яких буде вказано дату, час та місце проведення тестування. Учасники додаткової сесії отримають свої запрошення до 26 липня.

Інформацію про результати основної сесії за шкалою 100-200 балів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 18 липня, додаткової - до 22 серпня.

#Лондон #Економіка #Мобілізація #Сполучене Королівство #Соціологія #Польща #Німеччина #Берлін #Варшава #Болгарія #Латвія #Франція #Міжнародне право #Прага #Чеська Республіка #Ступінь магістра #Міжнародні відносини #Психологія #Політологія #Мюнхен #Мистецтвознавство #Софія #Вищий навчальний заклад #Краків #Рига #Гданськ #Вроцлав #Бидгощ #Брно #Єна #Педагогіка #Лінгвістика

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Як ДТЕК реалізує комплексну програму підтримки ветеранів з 2014 року.
Українці впливають на Польщу: чому антиукраїнські настрої на виборах не були успішними в усіх регіонах країни.
Знайдена країна-союзник. Компанія російського бізнесмена здобула нове золоте родовище за межами країни -- Reuters.
Теги