Українська енергетична мережа перейшла в активний етап ремонтних робіт, що стартували лише наприкінці березня. У цей час країна стикається з істотним дефіцитом електричної енергії. Про поточну ситуацію повідомив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в ефірі "Українського радіо".
За його інформацією, незважаючи на офіційні дані про незначний дефіцит, що становить близько 500 МВт, фактичні показники можуть досягати приблизно 2 тисяч мегаватів. Частково цю нестачу компенсують через обмеження споживання в промисловому секторі та використання аварійних резервів, але з початком ремонтних робіт ситуація поступово стає більш складною.
На даний момент в експлуатації знаходяться сім енергоблоків атомних електростанцій, у той час як два вже на ремонті. Прогнозується, що ближче до травня ще один блок буде зупинено, що може викликати додаткові обмеження в електропостачанні в певних регіонах.
Сонячна генерація є ключовим елементом для підтримки енергетичного балансу, оскільки вона забезпечує необхідну енергію протягом денного часу. Проте її продуктивність значною мірою залежить від атмосферних умов. У дні з похмурою погодою або при відсутності сонячного світла спостерігається збільшення навантаження на енергосистему, що особливо помітно в ранкові та вечірні години.
Також, несприятливі погодні умови можуть викликати аварії в електромережах і призводити до додаткових відключень. Однак ці обмеження сприяють перерозподілу електроенергії серед споживачів, що допомагає частково стабілізувати енергетичну систему.
Особливою проблемою є зменшення потужностей гідроелектричних станцій. Після ракетних обстрілів їхня генерація знизилася приблизно на 30%. Крім того, очікуваного збільшення водних ресурсів не відбулося: через теплий березень значна частина запасів була витрачена раніше, ніж передбачалося.
На цьому фоні промисловість змушена зменшувати споживання електроенергії. Це негативно впливає на економіку, але водночас дозволяє знизити ризики відключень для побутових споживачів.
У підсумку, ситуація в енергосистемі залишається напруженою: ремонти, погодні умови та наслідки обстрілів і надалі визначатимуть, чи будуть українці стикатися з обмеженнями електропостачання.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, що ціни на електроенергію зростатимуть щорічно, а перше підвищення вартості очікується вже влітку.
Також наш портал інформував, навіть без обстрілів: наступна зима буде ще гіршою.
#Електрична енергія #Економіка #Українці #Радіо #Споживач #Електропостачання #Енергоблок #Атомна електростанція #Сонячна енергія #Гідроелектростанція #Ремонт #Енергетична система