Європейський Союз застосовує "важку артилерію" проти тарифів Трампа - Politico.

Брюссель вирішив скасувати 25% мита на сталь та алюміній, які були введені президентом США.

Європейський Союз відповів ударом у відповідь на рішення президента США Дональда Трампа, який в середу запровадив 25% глобальні мита на сталь і алюміній. Він оголосив про двоетапний план відплати, що охоплює 26 мільярдів євро експорту з ЄС, що суттєво перевищує масштаби торговельних конфліктів, які виникли під час його першого президентського терміну.

Цю інформацію наводить медіа-організація Politico.

Європейська комісія заявила, що з 1 квітня знову запровадить мита у відповідь на тарифи США у розмірі 8 мільярдів євро, зокрема на культові американські продукти, такі як мотоцикли Harley-Davidson, бурбон і джинси. І з середини квітня він встановить додаткові контрзаходи на суму понад 18 мільярдів євро у вигляді нових тарифів США за умови схвалення державами-членами ЄС.

"Тарифи є формою оподаткування. Вони негативно впливають на бізнес і ще більше на споживачів. Ці збори порушують ланцюги постачання, викликаючи економічну невизначеність. На карту поставлено робочі місця, а вартість товарів зросте як в Європі, так і в США. Європейський Союз має вжити заходів для захисту інтересів споживачів та підприємств", - зазначає видання.

Виступаючи перед оголошенням, один представник європейської сталеливарної промисловості сказав, що Брюссель піде на повну кувалду, тому що їм так набрид Трамп.

Об'єднання з 27 держав утворює єдиний ринок, який налічує 450 мільйонів осіб, і прагне надіслати чіткий сигнал про те, що Європейський Союз рішуче налаштований захищати свої економічні інтереси у разі, якщо Трамп вирішить розпочати широкомасштабну торгову війну.

Торговельні зв'язки між Атлантикою, які оцінюються в 1,7 трильйона доларів, стали основою економічного зростання Заходу після війни.

Однак Трамп, обурений постійним дефіцитом торгівлі товарами в США, вважає мита способом змусити бізнес повернути промислові інвестиції та робочі місця в Сполучені Штати.

Побори США на сталь і алюміній найбільше вдарять по Канаді та Мексиці, але ЄС, як третій постачальник сталі в Америку, не залишиться неушкодженим. Брюссель стурбований тим, що подальші "взаємні" тарифи, якими погрожує Трамп, у разі впровадження вдарять по експорту автомобілів, фармацевтичних препаратів і продуктів харчування.

Комісія не закриває можливість укладення угоди з Трампом, підкресливши, що "вона залишається відкритою для співпраці з адміністрацією США з метою досягнення рішення через переговори". Вона також зазначила, що її дії "можуть бути призупинені в будь-який момент, якщо буде досягнуто відповідну угоду".

"Ми висловлюємо своє глибоке співчуття з приводу цієї події," - зазначила Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії, у своєму ранковому коментарі.

#Дональд Трамп #Канада #сталь #Податок #Європейський Союз #Європа #Економіка #Їжа #Президент (державна посада) #Інвестиції #Бізнес #Північна та Південна Америка #Європейська комісія #Брюссель #Експорт #Євро #Машина. #Західна Європа #Споживач #Фармацевтика #Мексика #Алюміній #Мито (податок) #Урсула фон дер Ляєн #Мотоцикл. #Harley-Davidson #Президент Європейської Комісії

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги