
Основною метою цих реформ є створення економічної стабільності та передбачуваності для підприємств і аграріїв в Україні та Європейському Союзі.
Європейська комісія завершує підготовку нових пропозицій стосовно лібералізації торгового режиму між Україною та Європейським Союзом на тлі завершення терміну дії автономних торгових заходів у червні 2024 року.
Цю інформацію озвучив представник Єврокомісії Олоф Гілл, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Наша мета - вирішити взаємну лібералізацію тарифів. Ми завершуємо роботу над цією пропозицією і, як тільки зможемо, представимо її Україні", - зазначив Гілл.
Основною метою цих реформ є створення економічної стабільності та передбачуваності для підприємств і аграріїв в Україні та Європейському Союзі. Це дозволить здійснити плавний перехід після завершення терміну дії автономних торгових заходів, введених ЄС для України з 4 червня 2022 року та продовжених у 2023 році.
Попри це, у 2023 році Європейський Союз змушений був тимчасово обмежити постачання певних видів української сільськогосподарської продукції через протести фермерів. Крім того, деякі країни, зокрема Польща, Словаччина та Угорщина, вжили односторонні заходи щодо обмеження імпорту українського зерна.
13 травня 2024 року Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасових заходів щодо лібералізації торгівлі з Україною до 5 червня 2025 року. У рамках цього рішення передбачено механізм термінового гальмування для певних чутливих сільськогосподарських товарів у випадку, якщо імпорт цих продуктів перевищить встановлені обсяги.
Нова схема вільної торгівлі, яка набуде чинності 6 червня 2024 року, включає автоматичний захисний механізм для захисту конкретних внутрішніх секторів ЄС від збільшення імпорту.
Україна виявляє стурбованість можливими наслідками закінчення безмитної торгівлі з Європейським Союзом у червні 2025 року, що може мати негативний вплив на її економіку. У той же час, країна має намір активізувати співпрацю з ЄС у рамках обговорення "торговельного безвізу" та внести корективи в угоду про асоціацію, щоб забезпечити українським товарам подальший доступ до європейського ринку без суттєвих обмежень.
Українські підприємці звертаються до Європейської комісії з проханням продовжити дію "торговельного безвізу", підкреслюючи, що його скасування може призвести до значних негативних наслідків для економічної ситуації в Україні.
#зерно #Європейський Союз #Економіка #Імпорт #Україна #Бізнес #Європейська комісія #Угорщина #Словаччина #Рада Європейського Союзу #Торгівля #Фермер #Вільна торгівля #Інтерфакс-Україна #Лібералізація