За даними Центру вивчення демократії, з січня по серпень ЄС купив палива майже на 20 відсотків більше, ніж торік.
Європейський Союз істотно збільшив виплати за закупівлі російського палива в Індії, допомагаючи Москві наповнювати військовий бюдет. Про це йдеться у звіті Центру вивчення демократії (CSD).
Згідно з даними аналітичних звітів, з січня по серпень 2024 року Європейський Союз збільшив закупівлю пального у трьох великих індійських нафтопереробних підприємств, які обробляють російську нафту, на майже 20% у порівнянні з попереднім роком. Це відбувається, незважаючи на зусилля ЄС запровадити обмеження ціни на рівні 60 доларів за барель та заборонити прямий імпорт російської нафти на свою територію.
"Західні енергетичні санкції щодо Росії виявляються неефективними. Незважаючи на зниження обсягів російського експорту викопного пального до західних країн, очевидні лазівки в санкційній системі все ще існують. Деякі прогалини в забороні на нафту були навмисно залишені, оскільки країни G7 побоювалися різкого підвищення цін на енергетичні ресурси", - зазначається у звіті.
Відзначається, що Індія вдало скористалася цими можливостями, ставши найбільшим імпортером російської нафти. За перші вісім місяців 2024 року обсяги імпорту зросли на 13% у порівнянні з попереднім роком, досягнувши 27 мільярдів євро. Водночас, 41,1 мільйона тонн (72%) російської нафти, що надійшла до Індії, була доставлена за допомогою "тіньових" танкерів, які мали "сумнівну або недостатню страхову захищеність".
Експерти зазначають, що для зменшення фінансових надходжень Кремля від нафти та газу необхідно здійснити трансатлантичний імпульс, що сприятиме посиленню обмежень G7 на російську нафту і поступовому усуненню російських викопних ресурсів з ринків Західної Європи. Європейський Союз повинен ввести заборону на імпорт нафтопродуктів з нафтопереробних заводів у третіх країнах, таких як Індія, Туреччина та ОАЕ, які активно купують російську сиру нафту, щоб повторно продавати надлишок нафтопродуктів на європейському ринку.
Як повідомляло агентство УНІАН, Франція виступила з ініціативою посилити контроль за експортом російського газу до країн Європейського Союзу. Зокрема, було вказано, що обсяги зрідженого природного газу (СПГ) зросли, незважаючи на зусилля щодо запровадження санкцій проти Москви та ослаблення її економічної потужності.
Нещодавно стало відомо, що Європейський Союз має намір пережити зимовий період без постачань газу з Росії. Наприклад, вже у вересні запаси газу в Німеччині були заповнені приблизно на 96%.
#Природний газ #Нафтопродукт #Нафта #Паливо #Європейський Союз #Росія #Економіка #Імпорт #Москва #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Євро #Німеччина #Кремль (фортифікаційна споруда) #Демократія #Бочка (одиниця) #Туреччина #Індія #Франція #тонна #Об'єднані Арабські Емірати #Викопне паливо #Атлантичний океан #Українське незалежне інформаційне агентство #Танкер (судно) #Нафтопереробний завод