
Призначення Кріса Райта (посередині) на пост міністра енергетики стало ще однією значною перемогою для американської нафтової індустрії / Фото Reuters.
Дональд Трамп запропонував кандидатуру Кріса Райта, керівника сланцевої індустрії, на пост міністра енергетики. Ця позиція дозволить нафтовому магнату стати ключовою фігурою в ініціативах адміністрації, спрямованих на зняття обмежень з сектора викопного пального, повідомляє Financial Times.
У п'ятницю Financial Times повідомили, що Райт, керівник нафтосервісної компанії Liberty Energy, є найбільш імовірним претендентом на цю роль.
Райт "був провідним технологом і підприємцем у сфері енергетики", - йдеться в заяві Трампа. На посаді міністра енергетики він "буде ключовим лідером, який стимулюватиме інновації, скорочуватиме бюрократію і відкриватиме нове "Золоте століття американського процвітання і глобального миру"".
Трамп також включив Райта до складу новоствореної "Національної ради з енергетики", яку очолить екс-губернатор Північної Дакоти Дуг Бургум. Ця рада займатиметься координацією перегляду енергетичної політики в усіх державних установах.
Новий обраний президент, який виступив з ініціативою зменшення витрат держави, знову підкреслив необхідність зниження рівня регулювання.
"Ця рада контролюватиме процес, як США переходять до енергетичного лідерства, зменшуючи адміністративні перешкоди, стимулюючи приватні інвестиції в усіх економічних галузях та акцентуючи увагу на ІННОВАЦІЯХ, а не на застарілих і непотрібних регуляціях," - заявив Трамп.
Райт у своїй заяві на сайті X сказав, що його увагу буде зосереджено на тому, щоб "зробити американську енергію доступнішою, надійнішою і безпечнішою".
"Енергія є тією основною силою, що дозволяє реалізувати всі можливості в нашому житті," - зазначив він.
Призначення Райта є значною перемогою для американської нафтової галузі, яка активно підтримувала його кандидатуру. Це рішення відкриває для нього важливу позицію у здійсненні ініціатив нового президента, спрямованих на розширення експорту зрідженого природного газу.
У ході виборчої кампанії Дональд Трамп пообіцяв скасувати мораторій на видачу ліцензій для експорту зрідженого природного газу, запроваджений президентом Джо Байденом. Він заявив, що виконає це "першого ж дня" своєї адміністрації, а відповідальність за реалізацію цього плану покладе на нового міністра енергетики.
Сенатор Джон Баррассо, найстарший республіканець у сенатському комітеті з енергетики та природних ресурсів, сказав, що Райт "допоможе забезпечити прихильність Америки політиці всеосяжної енергетичної політики, яка ставить американські сім'ї на перше місце".
Гарольд Хемм, творець Continental Resources та один із найвідоміших прихильників Трампа в енергетичному секторі, активно підтримував Райта як потенційного кандидата на цю позицію, характеризуючи його як експерта, який "відмінно знає всі нюанси енергетичної сфери".
"Він дійсно добре на ній розуміється", - сказав Хамм в інтерв'ю Financial Times у жовтні.
Проте, ймовірно, що кандидатура Райта зустріне сильний опір з боку екологічних активістів.
"Обрання особи на кшталт Кріса Райта свідчить про те, що Трамп має намір перетворити Сполучені Штати на ізольовану нафтову державу", - прокоментував керівник програми з енергетичної справедливості Центру біологічного різноманіття Джин Су після оголошення.
У минулому році керівник нафтової компанії викликав бурхливі дискусії, коли різко висловився проти вживання фраз, таких як "кліматичний виклик", "екологічна енергія" та "викиди вуглецю".
"Він заявив у відеозаписі, розміщеному на LinkedIn, що немає ніякої кліматичної кризи, і ми не знаходимося в процесі енергетичного переходу."
#Дональд Трамп #Reuters #LinkedIn #Економіка #Президент (державна посада) #Інвестиції #Енергетична галузь #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Експорт #Financial Times #Зріджений природний газ #Джо Байден #Відновлювана енергетика #Сполучені Штати #Клімат #Інновації #Викопне паливо #Енергія #Губернатор #Забруднення #Сенат Сполучених Штатів Америки #Природний ресурс #Природне середовище #Університет Ліберті #Континентальні ресурси #Біорізноманіття