Статистика говорить сама за себе. Згідно з даними, рейтинг схвалення Дональда Трампа на посаді президента за перші 100 днів не перевищує 39%, що є найнижчим показником в історії сучасних Сполучених Штатів. Трамп має пристрасть до видачі указів, але, як показує статистика, 90% з них виявляються неефективними. Вони або не реалізуються, або не можуть бути виконані через суперечності з законами та Конституцією країни.
Сенатори Республіканської партії вже почали висловлювати своє незадоволення діяльністю Трампа, побоюючись, що це може призвести до зниження довіри серед його прихильників. Торгову війну з Китаєм він програв з тріском, і, не вагаючись, почав говорити про доцільність зменшення мит з 145% до потенційних 10% на більшість китайських товарів. Це не через особливу симпатію до Китаю, а тому, що у нього немає жодних сильних аргументів (окрім свого імені) для опору. Наступними в черзі можуть стати Канада, Мексика та Євросоюз, оскільки глобалізація економіки змушує Трампа діяти "за інерцією".
Зупинити війну в Україні не те, що за 24 години, а й за 24 тижні у Трампа не вийде через повне незнання процесів ні в Україні, ні в Росії. Його представник Уіткофф намагається виліпити з мухи слона, не розбираючись у психології кремлівських мафіозі від слова "зовсім". Все, що вкладає йому у вуха путін, він доносить Трампу і це не той випадок, коли говорять про "зіпсований телефон". Це гірше і навіть не схоже на царство кривих дзеркал. Республіканський сенатор Джон Нілі Кеннеді сказав майже буквально: "Він (путін) думає, що ми дуже боїмося його ядерних загроз і робить з нашого президента дурня, водячи його за ніс". Сенатор лукавить. Президент Трамп зліпив із себе дурня сам без допомоги путіна. Тепер питання полягає в тому, - чи можуть Сполучені Штати дозволити собі показати всьому світу, що вони слабші за Росію і побоюються її загроз? Питання хоч і риторичне, однак із глибоким змістом і радикально суперечить головній концепції МАГА: Зробимо Америку знову великою.
Якщо Президент Трамп не в змозі змусити Росію припинити війну, а швидше за все він не в змозі, то що може взагалі? Треба пам'ятати результати останніх виборів, де за Трампа проголосувало лише 32% американських виборців, та історію країни, коли демократична партія мала конституційну більшість, проте не стала цим зловживати. Під час перебування Президента Ліндона Джонсона (1962-64 рр.), демпартія мала в Сенаті та Конгресі 2/3 голосів і могла легко надати своєму Президенту можливість балотуватися на третій термін. Сьогодні ми спостерігаємо іншу картину, але вона може дуже швидко змінитись під тиском економічних провалів та політичних невдач. "Вити мотузки" з народу, що звикли до безбідного життя та свободи, навряд чи вдасться навіть такому майстру риторики, махінацій, інтриг та блефу, яким є Дональд Трамп. Війна в Україні буде своєрідним "лакмусовим папірцем" для зовнішньої політики Білого дому та поступки Кремлю можуть дуже дорого йому коштувати.
#Дональд Трамп #Канада #Європейський Союз #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Президент України #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Демократія #Білий дім #Зовнішня політика #Риторика #Сполучені Штати #Телефон #Психологія #Ліндон Б. Джонсон #Мексика #Сенат Сполучених Штатів Америки #Конституція #Глобалізація #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Мафія #Слон. #Джон Кеннеді (політик з Луїзіани)