Грошима не вдасться привернути увагу. Експерт пояснила, чому біженці повернуться з-за кордону.

Внаслідок військових дій, багато осіб з вразливих груп, таких як матері з дітьми та літні пенсіонери, покинули країну. У країнах Європи їм значно легше адаптуватися, тому вирішуватися на повернення в Україну вони не будуть лише з огляду на соціальні виплати.

В інтерв'ю для РБК-Україна доктор економічних наук Людмила Черенько поділилася своїми думками на цю тему. Цю інформацію також підтверджують Контракти.UA.

Багато представників вразливих категорій виїхали за кордон, адже там легше виживати. Для матерів з дітьми, наприклад, створено кращі умови, а соціальні виплати значно вищі, нагадує співрозмовниця.

На її думку, біженці повертатимуться з різних причин.

"По-перше, до наших співвітчизників, які втікають від війни, наразі виявляють достатню лояльність. У країнах, що приймають, поки що не встановлюють суворих вимог щодо працевлаштування чи обов'язкової відпрацювання годин для отримання безкоштовного житла та соціальної допомоги. Проте це тимчасова ситуація. Вона не може тривати вічно", - вважає Людмила Черенько.

Вона вважає, що європейські держави проявляють інтерес до наших громадян і зроблять все можливе, щоб зберегти їх навіть після закінчення війни. Проте в перспективі вони не зможуть підтримувати такі високі бюджетні витрати, як це відбувається зараз.

Повернуться також ті, хто в Україні мав успішну спеціалізацію та кар'єру, але в Європейському Союзі змушений обіймати посади з низькою кваліфікацією.

Також деякі українці, які виїхали в перші дні війни, інакше сприймають ризики. Тут люди "звикли" до небезпеки, тоді як за кордоном кожна новина про обстріли викликає шок. Якщо в Україні буде відносно безпечно - частина з них повернеться.

"По-перше, в нашій країні немає таких фінансових ресурсів, щоб конкурувати з Німеччиною. Це просто смішно. Ми не можемо змагатися з іншими країнами за рахунок грошей, які надаємо людям. По-друге, це було б несправедливо по відношенню до тих, хто пережив війну на нашій території: одних стимулювати великими сумами для приїзду та оселення, а тих, хто залишався тут під обстрілами і сприяв формуванню ВВП, залишати без підтримки — так бути не повинно", — зазначає експерт з економіки.

Натомість були активовані програми для підприємців, які охоплюють як іноземців, так і усіх українців, незалежно від їх соціального статусу, вважає вона.

"Проте, спостерігаючи за своїми знайомими, я помічаю, що ті, хто справді бажав повернутися, вже знайшли шлях назад. Насправді, вже чимало людей повернулося", - зазначає Людмила Черенько.

Нагадаємо, що Людмила Черенько відзначила позитивний аспект для економіки в тому, що українці, незважаючи на війну, продовжують відвідувати кафе та театри, а також активно користуються різноманітними послугами. Вона поділилася інформацією про те, як це сприяло стабільності економіки у 2024 році.

#Економіст #Європейський Союз #Європа #Економіка #Україна #РБК-Україна #Українці #Бізнес #Німеччина #Біженець #Валовий внутрішній продукт #Театр #Доктор наук

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Діє вже більше 20 років. Сполучені Штати продовжують застосування антидемпінгового мита на українську арматуру.
Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.
Велика Британія ввела нові обмеження на діяльність російського тіньового флоту.
Теги