"Серйозний виклик реальності": у Молдові різко відповіли на коментарі російського посла.

Посол Росії в Молдові Олег Озеров зробив низку заяв про цю державу, які викликали обурення в офіційного Кишинева. Зокрема, він заявив, що розвиток Молдови нібито "залежить від Росії", а також, що Захід "намагається затягнути країну у військовий блок".

Міністерство закордонних справ Молдови висловило свою реакцію на слова російського дипломата, охарактеризувавши їх як "неправильні та безпідставні". Цю інформацію повідомляє видання NewsMaker.

Висловлювання, які викликали гнів у молдовської влади, зробив російський посол в інтерв'ю для "Радіо Росії". Під час розмови з російськими пропагандистами Озеров заявив, що, за його словами, прогрес Молдови нібито "залежить від Росії".

У МЗС Молдови з такою спотвореною інтерпретацією дійсності не погодилися.

Заява про те, що економіка Молдови залежить від торговельних відносин з Росією, є серйозним спотворенням дійсності. Факти свідчать про інше: більше 65% молдавських товарів експортується до країн Європейського Союзу, тоді як лише 3,7% потрапляє до Росії. Ще цікавіше, що навіть Придністров'я відправляє понад 80% своєї продукції на європейські ринки. ЄС виступає для нас надійним партнером, забезпечуючи відкритий доступ до своїх ринків. На відміну від Росії, яка протягом багатьох років запроваджувала політично обумовлені та безпідставні ембарго, що негативно вплинули на молдавських виробників, наші європейські партнери підтримують стабільну співпрацю, - зазначили в Міністерстві закордонних справ Молдови у відповідь на заяву Озерова.

Висловлення представника Росії, яке стосується нібито спроб іноземних сил, зокрема НАТО, звести до мінімуму мілітаризацію Молдови та залучити країну до антиросійського військового альянсу, викликало обурення серед молдовських дипломатів.

Зовнішні сили намагаються втягнути Молдову в мілітаристські конфлікти. НАТО проводить модернізацію армії, постачає озброєння, а також організувало 15 навчань за участю своїх військових. Ясно, що НАТО прагне інтегрувати Молдову в свій військовий союз. Водночас, Європейський Союз також може незабаром стати військовим блоком. Важливо для Молдови та Російської Федерації запобігти мілітаризації та уникнути залучення Молдови до ворожого військового альянсу, зазначив Озеров, висловлюючи стурбованість щодо можливого вступу Молдови до ЄС та НАТО через "нейтральний статус", закріплений у конституції.

У Міністерстві закордонних справ Молдови запропонували Росії виявити повагу до суверенітету своїх сусідніх країн.

"Росія залишається єдиною державою, що тривалий час порушує наш нейтралітет. Російські війська присутні на молдавській території всупереч бажанню нашого народу. Приєднання до Європейського союзу, яке було схвалене громадянами на референдумі 20 жовтня, не є порушенням нашого нейтрального статусу," - наголосили в міністерстві.

У тексті також згадуються Австрія, Ірландія і Мальта як приклади.

"Для того, щоб посол Росії міг активно підтримувати відновлення двосторонніх зв'язків, першочерговим завданням є створення стратегії щодо виведення російських військових з Лівобережжя Дністра", - зазначили у міністерстві закордонних справ Молдови.

Міністерство закордонних справ закликало російського посла зупинити розповсюдження хибних і маніпулятивних висловлювань.

"Молдова не терпітиме спроб дезінформації. Рекомендуємо послу суворо дотримуватися дипломатичних норм і зосередитися на реальних рішеннях на користь громадян обох країн, а не на пропаганді", -- закликали в міністерстві.

Нагадаємо, 12 листопада стало відомо, що у Молдові російському послу вручили ноту протесту. Причиною для виклику Озерова "на килим" стало втручання Росії у вибори в Молдові та падіння російських дронів на території країни у розпал російських атак на Україну.

#НАТО #Молдова #референдум #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Експорт #Реклама #Дипломат #Міністерство закордонних справ (Україна) #Суверенітет #Придністров'я (регіон) #Ірландія #Конституція #Торгівля #Австрія #Нейтральна країна #Республіка #Молдовани #Дністер #Лівобережна Україна #Кишинів #Мальта

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги