У 2024 році імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ) до країн Євросоюзу досяг небачених висот. На середину грудня європейські держави вже отримали 16,5 мільйонів тонн цього блакитного пального з країни-агресора.
Цей показник перевищує імпорт минулого року на 15,18 мільйона тонн, а також встановлює новий рекорд, перевищуючи цифру 15,21 мільйона тонн, імпортовану в 2022 році. Про це повідомляє Financial Times.
"Те, що ми побачили цього року, дивує. Замість того, щоб поступово скорочувати імпорт російського СПГ, ми його збільшуємо", - сказала аналітикиня Інституту енергетичної економіки та фінансового аналізу Ана-Марія Яллер-Макаревич.
Після початку повномасштабної війни в Україні Європейський Союз визначив мету повністю припинити імпорт російських викопних видів пального до 2027 року. Відтоді імпорт газу через трубопроводи дійсно зменшився, а також було заборонено постачання російської нафти та вугілля до країн ЄС. Однак обсяги поставок скрапленого газу в європейські порти продовжують зростати.
Це свідчить про те, що Європа, яка переживає труднощі, все ще намагається відмовитися від більш вигідних постачань, підкреслила Яллер-Макаревич.
Зокрема, аналітики зазначають, що в цьому році спостерігається зростання обсягів покупки російського зрідженого природного газу (ЗПГ) на спотовому ринку. Протягом 2024 року 33% імпортованого в ЄС російського ЗПГ було здійснено через спотові контракти, що є збільшенням у порівнянні з 23% у минулому році.
Раніше ми повідомляли, що Франція значно збільшила імпорт скрапленого природного газу з Росії, досягнувши рекордних рівнів. За перші десять місяців 2024 року країна придбала 5,34 мільйона тонн російських енергетичних ресурсів, що є найвищим показником з моменту початку постачання російського СПГ у 2018 році.
Водночас Німеччина заборонила своїм СПГ-терміналам приймати російський газ, щоб зменшити енергетичну залежність від Москви. Це рішення підтримує стратегію країни щодо диверсифікації постачання та зміцнення енергетичної безпеки.
Згідно з інформацією OBOZ.UA, уряди України та Польщі досягли угоди про створення газового хабу, що надасть можливість країнам Східної Європи зменшити залежність від російських енергетичних ресурсів. Цей проект має потенціал для пом'якшення наслідків припинення транзиту російського газу.
#порт #Природний газ #Нафта #Паливо #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Москва #Німеччина #Financial Times #Зріджений природний газ #Трубопровід #Франція #Річ Посполита #тонна #Східна Європа #Викопне паливо #Диверсифікація (фінанси) #Вугілля