
Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна Курс на Південь. Як Україна протидіє впливу Росії в Індії, Бразилії та Африці
Вона зазначила, що у разі, якщо інша країна запропонує Індії більш вигідні ціни, Індія може відмовитися від закупівлі російської нафти.
"Індія ніколи не купувала російську нафту до початку війни в Україні. Ми отримували нафту з країн Перської затоки. Коли почалася війна і коли проти Росії були застосовані санкції, Росія хотіла вийти на інші економіки, і вона давала нам великі знижки", - зазначила наукова співробітниця Центру Європи та Євразії Інституту оборонних досліджень та аналітики з Індії Свасті Рао.
Що стосується російської зброї, то після початку масштабного вторгнення Індія не підписала жодного нового контракту з Росією. І тут знову ж таки є цілком раціональні причини.
З одного боку, Росія постачає всю свою зброю на фронт у боротьбі з Україною, що призвело до зриву кількох раніше укладених угод. За даними березневого звіту Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру, у 2009 році Індія отримувала 76% своєї зброї з Росії. Натомість у 2023 році ця частка знизилася до лише 36%.
З іншого боку, виникає питання технологічного забезпечення. У складі російської зброї міститься чимало закордонних елементів. Постачання з Європи поступово скорочується, і їх замінюють китайські компоненти. Це викликає тривогу в Індії: чи не містять китайські деталі якісь слабкі місця, які можуть становити загрозу для безпеки країни, враховуючи складні стосунки між Нью-Делі та Пекіном.
#Нафта #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Китай (регіон) #Російська мова #Індія #Пекін #Бразилія #Африка #Нью-Делі #Євразія #Перська затока