ISW визначив чинники, що сприяють збільшенню витрат Росії на війну.

Росія продовжує стикатися з "приголомшливими витратами" для продовження війни проти України, а зростання економічної напруги, нестача робочої сили і системна корупція загрожують стійкості російської оборонно-промислової бази, заявляє у своєму звіті, оприлюдненому в ніч на 10 грудня американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Посилення економічного тиску, спричиненого війною, у поєднанні з широко поширеною корупцією, браком робочої сили і неефективністю російської оборонної промисловості, ймовірно, збільшить вартість війни для Росії і ще більше підірве її здатність ефективно підтримувати оборонний сектор, зберігаючи при цьому економічну стабільність", - йдеться в повідомленні.

В ISW зазначили, що і раніше спостерігали за повідомленнями про подібні тенденції й статистичні дані в російській економіці, які вказували на те, що економічна траєкторія Росії є нестабільною в середньостроковій і довгостроковій перспективі й дедалі більше впливатиме на її здатність вести війну проти України.

Експерти виділили коментар міністра оборони Сполучених Штатів Ллойда Остіна, який 7 грудня оголосив, що Росія інвестувала понад 200 мільярдів доларів у військові дії проти України та зазнала мінімум 700 000 втрат у живій силі з початку війни у лютому 2022 року. Він також зазначив, що останніми днями щоденні втрати військ досягали в середньому тисячі солдатів.

9 грудня генеральний прокурор Росії Ігор Краснов повідомив, що у 2024 році корупційні злочини в РФ, зокрема хабарництво, збільшилися майже на 30% у порівнянні з 2023 роком. Він також зазначив, що більше 30 тисяч російських чиновників було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційні правопорушення протягом цього року.

У листопаді курс російського рубля досяг найнижчого рівня з березня 2022 року. Офіційний обмінний курс, який визначає центральний банк, вперше з жовтня 2023 року перетнув позначку 100 рублів за долар.

У жовтні Світовий банк висловив очікування, що в Росії, через посилення монетарної політики та "зростаючі обмеження на виробничі потужності та трудові ресурси", темпи економічного зростання знизяться з 3,6% у 2023 році до 3,2% цього року, а в наступному – до 1,6%.

#Росія #Економіка #Російський рубль #Робоча сила #Злочин #Солдате! #Світовий банк #Центральний банк #Корупція #Монетарна політика #Обмінний курс #Прокурор. #Міністр оборони США #Хабарництво #Інститут дослідження війни #Остін, штат Техас #Ігор Краснов #Траєкторія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
"Зимова підтримка: Куди спрямувати 1000 грн від держави - новини bigmir)net"
1550 нових робочих місць і 2,4 млрд грн інвестицій: Уряд зареєстрував новий індустріальний парк у Хмельницькій області.
Схеми шахрайства з "тисячею Зеленського": жінка позбулася близько 100 тисяч гривень.
Теги