ISW визначив чинники, що сприяють збільшенню витрат Росії на війну.

Росія продовжує стикатися з "приголомшливими витратами" для продовження війни проти України, а зростання економічної напруги, нестача робочої сили і системна корупція загрожують стійкості російської оборонно-промислової бази, заявляє у своєму звіті, оприлюдненому в ніч на 10 грудня американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Посилення економічного тиску, спричиненого війною, у поєднанні з широко поширеною корупцією, браком робочої сили і неефективністю російської оборонної промисловості, ймовірно, збільшить вартість війни для Росії і ще більше підірве її здатність ефективно підтримувати оборонний сектор, зберігаючи при цьому економічну стабільність", - йдеться в повідомленні.

В ISW зазначили, що і раніше спостерігали за повідомленнями про подібні тенденції й статистичні дані в російській економіці, які вказували на те, що економічна траєкторія Росії є нестабільною в середньостроковій і довгостроковій перспективі й дедалі більше впливатиме на її здатність вести війну проти України.

Експерти виділили коментар міністра оборони Сполучених Штатів Ллойда Остіна, який 7 грудня оголосив, що Росія інвестувала понад 200 мільярдів доларів у військові дії проти України та зазнала мінімум 700 000 втрат у живій силі з початку війни у лютому 2022 року. Він також зазначив, що останніми днями щоденні втрати військ досягали в середньому тисячі солдатів.

9 грудня генеральний прокурор Росії Ігор Краснов повідомив, що у 2024 році корупційні злочини в РФ, зокрема хабарництво, збільшилися майже на 30% у порівнянні з 2023 роком. Він також зазначив, що більше 30 тисяч російських чиновників було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційні правопорушення протягом цього року.

У листопаді курс російського рубля досяг найнижчого рівня з березня 2022 року. Офіційний обмінний курс, який визначає центральний банк, вперше з жовтня 2023 року перетнув позначку 100 рублів за долар.

У жовтні Світовий банк висловив очікування, що в Росії, через посилення монетарної політики та "зростаючі обмеження на виробничі потужності та трудові ресурси", темпи економічного зростання знизяться з 3,6% у 2023 році до 3,2% цього року, а в наступному – до 1,6%.

#Росія #Економіка #Російський рубль #Робоча сила #Злочин #Солдате! #Світовий банк #Центральний банк #Корупція #Монетарна політика #Обмінний курс #Прокурор. #Міністр оборони США #Хабарництво #Інститут дослідження війни #Остін, штат Техас #Ігор Краснов #Траєкторія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Прем'єр-міністр Норвегії поділився інформацією про те, чи планує країна реагувати на нові тарифи, введені Трампом.
Литва виділить 20 мільйонів євро на підтримку експортерів, які зазнають збитків внаслідок тарифів, введених Трампом.
Угорський урядовець висловив звинувачення на адресу Брюсселя щодо нових тарифів, запроваджених адміністрацією Трампа.
Теги