ISW дослідив підхід Путіна до боротьби з "екстремізмом" в Україні.

Інститут вивчення війни (ISW) провів аналіз оновленої стратегії боротьби з "екстремізмом", яку реалізує президент Росії Володимир Путін. Він опинився в ситуації, коли мусить задовольняти вимоги свого електорату, одночасно намагаючись утримати баланс між потребами країни в робочій силі для економічних і військових цілей.

Джерело: ISW

Аналітики вказують на те, що Путін закріпив свою концепцію "денацифікації" України в новому державному документі, присвяченому боротьбі з так званим "екстремізмом". Це свідчить про те, що він продовжує виставляти ті ж вимоги щодо усунення українського уряду, які були озвучені ще в 2022 році, коли розпочалася масштабна агресія проти України.

28 грудня Володимир Путін затвердив нову стратегію боротьби з екстремізмом у Російській Федерації.

У документі зазначається, що останню версію цієї стратегії Путін затвердив у 2020 році.

Стратегія на 2024 рік вперше включає термін "русофобія", яку документ трактує як "ворожий, упереджений та недружній" підхід, а також "дискримінаційні дії" щодо російських громадян, мови та культури з боку країн, які проявляють ворожість до Росії.

Згідно з інформацією ISW, "У документі на 2024 рік, на відміну від версії 2020 року, Україна вказується як основне джерело екстремізму та звинувачується у пропаганді неонацистських концепцій."

У документі зазначається, що Росії необхідно "ліквідувати" джерело екстремістських загроз, яке походить з України".

Деталі: При цьому експерти нагадують, що у лютому 2022 року, коли Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, він заявив, що Росія проводить "денацифікацію" України - спробу виправдати усунення законного, демократично обраної влади України.

Експерти зазначають, що Путін нещодавно повторив подібні заяви, підтвердивши свою відмову від будь-яких компромісів стосовно вимог, які він висунув наприкінці 2021 та на початку 2022 років.

Дослівно ISW: "Згадки в документі про "русофобію" та "дискримінацію" російських громадян, мови та культури також збігаються з нещодавньою тезою міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що така нібито дискримінація з боку нинішньої української влади є "першопричиною" війни Росії проти України, яку необхідно розглянути на будь-яких майбутніх переговорах.

Кремль, імовірно, застосує цей новий стратегічний документ для обґрунтування своїх вимог щодо ліквідації української влади, представляючи це як "антиекстремістські" дії.

У тексті зазначається, що стратегія, підписана Путіним, включає елементи, які можуть викликати інтерес у російських провійськових ультранаціоналістичних групах. Це, ймовірно, є частиною кампанії Кремля, спрямованої на заспокоєння та залучення підтримки цього важливого електорату.

У цьому документі зазначається, що мігранти в Росії займаються нелегальною діяльністю, яка сприяє розповсюдженню екстремістських настроїв у різних федеральних округах країни.

Документ закликає Росію до зміцнення своєї міграційної політики, зокрема через протидію "пропагандистським кампаніям", що проводяться в громадах, де мешкають мігранти.

Додатково, цей текст виступає як заклик до перегляду навчальних програм у Південному Кавказі та Центральній Азії з метою запобігання розповсюдженню русофобських настроїв.

ISW нагадує: російська ультранаціоналістична спільнота так званих військових блогерів неодноразово закликала Росію до більш жорсткої міграційної політики і скаржилася на "русофобію" в колишніх радянських республіках, таких як Казахстан.

ISW продовжує вважати, що Путін змушений задовольняти вимоги свого ксенофобського та ультранаціоналістичного електорату, який є одним із найпалкіших прихильників війни Росії проти України. Водночас він намагається збалансувати потреби Росії в робочій силі для підтримки економіки та армії.

Основні висновки ISW на 29 грудня:

Згідно з повідомленнями, Росія все ще переживає брак робочої сили, що, ймовірно, ускладнюється мобілізацією до армії та тривалими демографічними викликами.

#Казахстан #Росія #Економіка #Україна #Екстремізм #Московський Кремль #Мігрант #Демократія #Володимир Путін #Стратегія #Реклама #Документ #Компроміс #Імператорська російська армія #Дискримінація #Міністр закордонних справ (Україна) #Сергій Лавров #Центральна Азія #Антиросійські настрої #Закавказзя #Денацифікація

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Прем'єр-міністр Норвегії поділився інформацією про те, чи планує країна реагувати на нові тарифи, введені Трампом.
Литва виділить 20 мільйонів євро на підтримку експортерів, які зазнають збитків внаслідок тарифів, введених Трампом.
Угорський урядовець висловив звинувачення на адресу Брюсселя щодо нових тарифів, запроваджених адміністрацією Трампа.
Теги