Кабінет Міністрів України активно працює над розвитком оборонно-промислового комплексу, забезпечуючи виконання соціальних зобов'язань та підтримуючи бізнес. Про це заявив Денис Шмигаль під час форуму "Україна. Рік 2025".

Зміцнення сил оборони, відбудова, соціальна та економічна політика, а також ефективна робота з партнерами -- Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час форуму "Україна. Рік 2025" озвучив ключові напрямки роботи Уряду.

Денис Шмигаль підкреслив, що пріоритетом номер один є зміцнення сил безпеки та оборони: "Кожну зібрану гривню в Україні спрямовуємо на ці потреби. Цього року в бюджеті передбачено 2,2 трлн грн. Це 26% нашого ВВП. Минулого року український ОПК зріс в 6 разів. Зараз Україна виробляє 30% від номенклатури потреб української армії. Наша мета -- щонайменше половину від потреб в зброї мають закривати українські підприємства".

Ефективна соціальна політика є ще одним ключовим напрямком діяльності Уряду. Денис Шмигаль акцентував увагу на тому, що держава виконує свої соціальні зобов'язання і планує продовжувати це робити в майбутньому. Протягом 2024 року було виплачено понад 730 млрд грн на пенсії та близько 180 млрд грн на інші соціальні виплати. Він також анонсував, що у березні відбудеться індексація пенсій, триває робота над впровадженням підтримки для сімей з дітьми, базової соціальної допомоги та накопичувальної пенсійної системи. Крім того, реалізуються програми підтримки для внутрішньо переміщених осіб і вразливих сімей.

Денис Шмигаль підкреслив, що в цьому році основними напрямками відновлення стануть житлове будівництво та енергетичний сектор.

Також, як зазначив Прем'єр-міністр, Уряд продовжить політику підтримки економіки й українського виробника. Тут мова йде про пільгове кредитування, компенсацію за українську техніку, програми грантів для відкриття бізнесу, "Національний кешбек", до якої доєдналися 5 млн людей та понад 2 тисячі виробників.

"Єдиний спосіб підтримати наш бізнес і нашу економіку полягає в культурі взаємної підтримки. Саме на цьому ми акцентуємо увагу і над цим активно працюємо," -- наголосив він.

Ще одним важливим напрямком, який назвав Денис Шмигаль, це взаємодія з партнерами заради перемоги та стійкості.

"Цього року вже отримали підтвердження на бюджетну підтримку в розмірі 38,4 мільярда доларів. Ми активно співпрацюємо з Міжнародним валютним фондом, Європейською комісією, Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, а також з іншими фінансовими установами", - підкреслив Прем'єр-міністр.

Він вірить, що Україна здатна подолати всі труднощі, які принесе четвертий рік повномасштабної війни.

"Україна змогла об'єднатися, витримавши ці три роки, і ми продовжуємо нашу боротьбу. Це стало можливим, в першу чергу, завдяки нашим військовим силам і оборонцям, які вже три роки стоять на захисті нашої країни, охороняючи східні кордони Європи," — зазначив Прем'єр-міністр.

#Українська гривня #Економіка #Україна #Фірма #Уряд України #Бізнес #Енергетична галузь #Європейська комісія #Кредит (роз'яснення) #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Валовий внутрішній продукт #Українська мова #Держава (політичний устрій) #Денис Шмигаль #Прем'єр-міністр України #Пенсія #Економічна політика #Європейський банк реконструкції та розвитку #Соціальна політика

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Українцям пояснили, в якій валюті оптимально зберігати свої заощадження: які тенденції спостерігаються на фінансовому ринку.
"Це була фінансова допомога": Зеленський заперечує існування боргу України перед Сполученими Штатами.
Росія вклала всі свої накопичення, які були зібрані за час президентства Путіна, на ведення війни, заявив керівник зовнішньої розвідки.
Теги