Словаччина підтвердила свою готовність запустити новий поїзд між Києвом і Братиславою вже в середині грудня. Це питання обговорювалося під час Шостого засідання змішаної комісії України та Словаччини. Українську делегацію очолила Перший віце-прем'єр-міністр та Міністр економіки Юлія Свириденко, а зі словацького боку - Віце-прем'єр, відповідальний за відновлення, стійкість та використання європейських фондів, Петр Кмец.
Окрім того, в Україні делегували кілька високопосадовців: Тарас Качка, заступник Міністра економіки; Роман Андарак, заступник Міністра енергетики; Сергій Деркач, заступник Міністра розвитку громад та територій; Оксана Осьмачко, заступник Міністра аграрної політики та продовольства; а також Мирослав Білецький, т.в.о. голови Закарпатської обласної державної адміністрації.
Петро Кмець повідомив, що укладено угоду про впровадження залізничного сполучення між Києвом і Братиславою з пересадкою на станції Чоп. Цей маршрут враховує вже розпочате будівництво європейської колії в Україні, що з'єднує Ужгород і Чоп, а також можливу перспективу створення прямого сполучення Ужгород - Чоп - Кошице - Братислава, з подальшими планами розвитку маршруту до інших європейських країн. Передбачається, що новий потяг буде запущено в середині грудня.
"Ми спостерігаємо за зростанням обсягу вантажних залізничних перевезень як у минулому, так і в цьому році. Також зростає кількість пасажирських перевезень. Тому розвиток міжнародного залізничного сполучення між Україною та Словаччиною є для нас надзвичайно важливим. Я вдячна Словаччині за активні дії щодо реалізації цієї мети," – підкреслила Юлія Свириденко.
Крім того, словацька сторона повідомила, що запустили інструмент для залучення фінансування від третіх країн для підтримки проектів по обидва боки кордону, які сприятимуть відновленню України. Підписання першої угоди очікують вже цього місяця.
Юлія Свириденко висловила вдячність за активну участь Словаччини у інвестиційних програмах, спрямованих на відновлення України. У рамках Ukraine Investment Framework вже було подано чотири проекти в енергетичному секторі, які планується реалізувати разом з українськими партнерами. Загальна вартість цих проектів становить 143 мільйони євро.
Відповідно до підсумків зустрічі, учасники уклали угоду.
"Поглиблюємо економічне співробітництво зі Словаччиною. Визначили ключові кроки у таких сферах, як двостороння торгівля та інвестиції, відновлення України, енергетична безпека, транспорт та інфраструктура, а також сільське господарство", -- зазначила Юлія Свириденко.
У галузі енергетики учасники знову підтвердили свої наміри щодо модернізації міждержавного електричного з'єднання "Мукачево — Вельке Капушани".
"Цей проект є важливим кроком у зміцненні енергетичної безпеки двох країн. Завершення першого етапу робіт заплановано на 2026 рік", -- зазначила Юлія Свириденко.
На зустрічі також обговорювалося питання подальшої модернізації пункту пропуску "Ужгород -- Вишнє Нємецьке", з метою підвищення пропускної здатності як для вантажного, так і для пасажирського транспорту.
Окрім цього, Україна продемонструвала інтерес до збільшення пропускної спроможності на контрольно-пропускному пункті "Малий Березний -- Убля". Також у планах є відкриття залізничного пункту пропуску "Павлове -- Матіовце" для пасажирських перевезень, який в даний час функціонує виключно для вантажів.
Уже завтра пройде "Бізнес-форум України та Словаччини".
#Економіка #Україна #Уряд України #Київ #Енергетична галузь #Ужгород #Євро #Інфраструктура #Економіка України #Словаччина #Братислава #Чоп, Закарпатська область #Кошице #Список міністрів аграрної політики України #Залізниця стандартної колії #Віце-прем'єр-міністр України #Енергетична безпека #Малий Березний #Сільське господарство #Убля #Вельке Капушани #Мукачево