У Варшаві стартувала дводенна міжнародна виставка-конференція під назвою ReBuild Ukraine - Construction and Energy. Цю подію організовано Міністерством економіки України в співпраці з Європейською Комісією. Основною метою заходу є консолідація зусиль урядів, міжнародних фінансових установ та бізнес-структур для реалізації проектів відновлення в сферах інфраструктури, енергетики та житла, а також сприяння подальшій інтеграції України до Європейського Союзу.
Подія об'єднала понад 5500 учасників з 30 країн світу та близько 500 міжнародних компаній з 18 країн. Важливо, що 63 з них - представники українського бізнесу. Метою заходу є безпосереднє залучення приватних інвестицій до України.
В рамках ініціативи ReBuild, делегація Міністерства розвитку громад та територій України здійснила ряд значущих міжнародних переговорів з партнерами з-за кордону. Під час цих зустрічей були визначені основні пріоритети діяльності, а також обговорені короткострокові та довгострокові перспективи проектів відновлення.
На даний момент Міністерство акцентує увагу на ефективній координації між центральними органами влади, місцевими громадами та міжнародними партнерами. Враховуючи, що 60% Єдиного портфеля проектів становлять регіональні ініціативи, надзвичайно важливим є застосування диференційованого підходу до їх пріоритизації. Зокрема, у зонах, наближених до фронту, основними потребами є виживання та доступ громадян до основних послуг, таких як водопостачання, опалення та електропостачання. Водночас регіони, які знаходяться в тилу, мають можливість зосередитися на розвитку місцевої економіки та залученні приватних інвестицій. Крім того, важливо навчити громади співпрацювати з міжнародними організаціями, щоб вони могли отримувати ресурси для реалізації проектів відновлення.
Також важливо забезпечити відкритість і відповідальність на всіх етапах виконання проектів, використовуючи при цьому інструменти, такі як еко-система DREAM.
В рамках Конференції відбулися двосторонні переговори делегації Міністерства інфраструктури з Міністром бізнесу та торгівлі Великої Британії Сарою Джонс, а також із заступником Міністра енергетики та природних ресурсів Канади Франком деі Розіерсом. Крім того, відбулася зустріч із заступником спеціального представника США з економічного відновлення України Тайсоном Баркером.
Ми провели окрему зустріч із делегацією Швейцарії, щоб обговорити ініціативи щодо відновлення соціальної інфраструктури та створення укриттів у навчальних закладах. Представники Швейцарії підкреслили значення розвитку співпраці між нашими країнами на місцевому рівні.
На дискусійній панелі, присвяченій тематиці муніципального відновлення, співпраці та державно-приватному партнерству, заступник Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк акцентувала увагу на важливості впровадження основного принципу відновлення "Build Back Better" у проектах відбудови громад.
"Потрібно пріоритезувати проекти відновлення в залежності від потреб громад. У рамках реформи управління публічними інвестиціями та формуванням Єдиного портфеля проектів, працюємо над впровадженням проектів державного приватного партнерства як на національному, так і на рівні громад. Для нас важливо, аби за підтримки партнерів ми змогли досягти швидких та відчутних результатів", - зауважила Марина Денисюк.
Крім того, під час усіх зустрічей представники Міністерства підкреслювали важливість підтримки стабільного функціонування морського коридору, який підтвердив свою ефективність у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.
Міністерство має на меті налагодження тісної співпраці з партнерами, щоб не лише впоратися з викликами війни, але й закласти основи для відновлення та прогресу України.
#Канада #Європейський Союз #Економіка #Україна #Уряд України #Інвестиції #Бізнес #Енергетична галузь #Європейська комісія #Сполучене Королівство #Міністерство економіки України #Інфраструктура #Варшава #Водопостачання #Швейцарія #Центральне опалення #Електрика #Природний ресурс #Міністерство інфраструктури (Україна)