Каллас виступила з закликом до Росії щодо встановлення миру в Україні: "Ми повинні спостерігати за поступками".

Висока представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас заявила, що Росія, як сторона, відповідальна за розв'язання війни, має піти на поступки на шляху до підписання мирної угоди.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Переговори в Женеві ще раз підтвердили, що Росія не відмовляється від своїх крайніх вимог. За багатьма критеріями, війна за минулий рік стала ще більш жорстокою для України. Росія не прагне до миру, а навпаки, затягує процес переговорів", - підкреслила Каллас.

ЄС продовжує підтримку України та тисне на Москву

Каллас підкреслила, що реакцією Європи на ситуацію є збільшення підтримки для України, зокрема, надання кредиту у 90 мільярдів євро та фінансування для створення механізмів безпеки. Вона також акцентувала увагу на тому, що для досягнення стабільного миру необхідно спостерігати за поступками з боку Росії.

Висока представниця повідомила, що наступного понеділка Європейський Союз має намір ухвалити пакет із 20 санкцій проти Росії, які суттєво ускладнять для Москви ведення війни. "Москва не є непереможною; її армія страждає від безпрецедентних втрат, а економічна ситуація в країні перебуває під значним тиском," — зазначила Каллас.

Європа посилює свої заходи у сфері безпеки та оборони.

Каллас підкреслила, що в даний час безпека Європи є більш непередбачуваною, ніж у будь-який інший період за останні десятиліття. Це пов'язано з загрозами з боку Росії, нестабільністю на Близькому Сході та викликами, які створює Китай.

Вона підкреслила, що Європа робить кроки для зміцнення обороноздатності в рамках НАТО, зокрема через розвиток дешевих засобів протиповітряної оборони.

У ході обговорення в Кракові також піднімалася тема гібридних загроз, що виникають від Росії. Як зазначила Каллас, "цілі Росії полягають у тому, щоб ослабити Європу, не переходячи до відкритої агресії, використовуючи методи від кібератак до саботажу та дронових вторгнень".

#НАТО #Європейський Союз #Європа #Росія #Укрінформ #Економіка #Москва #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Євро #Близький Схід #Безпілотний бойовий літальний апарат #Протиповітряна оборона #Російська інтервенція до Криму (2014) #Краків #Женева #Кредит (роз'яснення)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Міністерство економіки повідомило, що Державний аграрний реєстр тепер знаходиться під повним контролем держави.
Російський банк ВТБ виступив з ініціативою щодо банкрутства нафтової компанії "First Oil", що займається розвідкою, повідомляє УНН.
Кредитування на нерухомість у 2026 році: які зміни впливають на покупців? -- Delo.ua
Теги