Китай намагається вирішити свою демографічну кризу, застосовуючи вже відомі методи в новому форматі, як зазначає FT.

У Китаї планують ввести "уроки любові" для студентів, активно підкреслюють позитивний вплив пологів на здоров'я та надають фінансову підтримку жінкам, які вирішили народити другу дитину.

Кількість населення Китаю зменшується, оскільки число смертей перевищує кількість новонароджених. У зв’язку з цією серйозною демографічною кризою, уряд розпочав масштабну кампанію, метою якої є заохочення одиноких людей до створення романтичних зв’язків, укладення шлюбів та народження дітей.

Про це пише Financial Times.

"Китайське населення переживає три ключові тенденції: збільшення кількості літніх людей, зниження народжуваності та зменшення числа шлюбів. Кількість дітей зменшується, тоді як число людей похилого віку зростає. Темпи й масштаб старіння в Китаї не мають аналогів у світовій практиці", — зазначив у своєму інтерв'ю китайським медіа відомий економіст Шень Цзепін.

Пекін пообіцяв надати субсидії та суттєвіші податкові пільги сім'ям з дітьми, щоб скоротити витрати на їх народження та виховання. Уряд Китаю в жовтні заявив, що розробляє план створення "суспільства, сприятливого для народження дітей", як частину ширшого пакету заходів стимулювання економіки. Проте деталі цього плану досі опрацьовуються і поки що невідомі широкому загалу.

Згідно з інформацією, отриманою від джерел видання, чиновники з різних регіонів країни активно зв’язуються з заміжніми жінками у віці від 20 до 30 років, щоб дізнатися про їхні наміри стосовно материнства. Для заохочення бажання мати дітей жінкам пропонують можливість пройти передпологове медичне обстеження та гарантують фінансову підтримку. В даний час розмір субсидій на дітей встановлюється місцевими органами влади залежно від їх бюджетних можливостей. Як повідомляє одне з джерел у Чжецзяні, влада пропонує жінкам фінансові виплати в розмірі 100 тисяч юанів (приблизно $14,000) за народження другої дитини. Щоб досягти необхідного коефіцієнта відтворення населення, парам потрібно в середньому мати 2,1 дитини.

Окрім цього, у державних засобах масової інформації часто публікують матеріали, що висвітлюють позитивні аспекти народження дітей. Упродовж останніх місяців такі видання, як People's Daily та Life Times, активно підтримують наукові думки, які вказують на те, що вагітність і пологи можуть бути корисними для здоров'я жінки, а також потенційно знижувати ризик розвитку раку та сприяти лікуванню деяких хвороб.

У грудні Національна комісія з охорони здоров'я виступила з ініціативою, опублікувавши статтю в державних засобах масової інформації, в якій закликала університети розробити "програми навчання з питань шлюбу та любовних стосунків". Це має на меті заохотити студентів до формування пар.

"Університети -- важливе місце для того, щоб студенти коледжів закохувалися", -- йдеться у статті.

Комісія представила вражаючі результати соціологічного дослідження, яке показало, що 57% студентів не бажають вступати в стосунки через надмірну зайнятість на роботі.

Однак фахівці висловлюють сумнів щодо ефективності дій уряду та ставлять під питання, чи зможуть вжиті заходи для стимулювання народжуваності переконати молодь створювати численні родини, особливо на фоні зростаючого рівня безробіття та економічної кризи.

Ван Фен, фахівець у галузі демографії Китаю, зазначив, що урядові представники знову застосовують ту ж саму "стратегію використання адміністративних повноважень для досягнення демографічних цілей", яка діяла під час політики "одна сім'я — одна дитина". Ця політика, що тривала 35 років з 1980 року, забороняла сім'ям мати більше ніж одну дитину.

На його думку, в той час Пекін ефективно заборонив парам мати численні сім'ї. Однак наразі значно важче застосовувати адміністративні методи для досягнення зворотного ефекту.

"Перетворення старих ідей у нові формати не принесе бажаних результатів, адже фактори, що спричиняють пізнє укладання шлюбів та зниження народжуваності, мають зовсім іншу природу. Це питання особливо актуальне для молодих жінок, оскільки вони стикаються не лише з високими витратами на життя, але й з серйозними втратами у кар'єрі, коли вирішують піти з роботи для народження дітей," - підкреслив Ван Фен.

Експерт зазначив, що уряду знадобиться вжити значних заходів, аби переконати "сучасних молодих жінок і чоловіків, які є найбільш освіченим поколінням в історії Китаю", стати батьками.

Феміністка і письменниця Шень Ян відзначила, що сучасна молодь Китаю "легко розпізнає пропаганду".

"Щоб стимулювати зростання народжуваності, уряд повинен забезпечити кращі умови для батьків, зокрема для одиноких матерів," – зазначила вона.

Нагадаємо, населення Китаю почало скорочуватися у 2022 році через смертність від коронавірусу та рекордно низький рівень народжуваності. Така демографічна криза в Китаї сталася вперше після Великого голоду епохи Мао Цзедуна у 1961 році.

#Економіст #Економіка #Китай (регіон) #Коледж #Експерт #Демографія #Financial Times #Пекін #Суспільство #Народжуваність #Рівень смертності #Студент #Карцинома #Університет #Юань Женьміньбі #Хвороба #Шлюб #Старіння #Демографічна ситуація в Китаї #Пологи #Ван Фенг (дайвер) #People's Daily #Чжецзян #Великий голод (Ірландія) #Мао Цзедун

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
WP: Байден продовжує вважати, що не повинен був поступатися Гарріс у президентських виборах проти Трампа.
Спокійно: Росія - це оповідь про міфи та маніпуляції | Еспресо
Уряд надав можливість резервувати священиків.
Теги