Китай вирішив скасувати всі обмеження для іноземних інвесторів у сфері обробної промисловості, що стало важливим кроком для другої за величиною економіки планети, інформує агентство "Сіньхуа".
У п'ятницю вступив у силу оновлений перелік, що містить сектори економіки, які не можуть приймати іноземні інвестиції. З цього списку було виключено останні два пункти, що стосуються виробництва. Таким чином, число "закритих" галузей зменшилось до 29.
Новий документ вказує на те, що виробничий сектор Китаю став найбільш відкритим у світі. Багато країн, що розвиваються, вводять обмеження на іноземні інвестиції в цій сфері, а деякі розвинені країни також продовжують підтримувати певні бар'єри, зазначають фахівці Державного комітету з розвитку та реформ (NDRC).
У 2010 році обсяг доданої вартості в обробній промисловості КНР вперше перевищив аналогічний показник США. У 2023 році на його частку припало приблизно 30% загальносвітового обсягу, що дає змогу країні залишатися в статусі найбільшого виробника у світі протягом 14 років поспіль.
У останні роки Китай демонструє стабільне зростання прямих іноземних інвестицій (FDI) у сферу високих технологій. Протягом січня-вересня цього року в сегменті виробництва медичного обладнання та приладобудування, а також у секторі комп'ютерної та офісної техніки, обсяг фактично залучених закордонних інвестицій зріс на 57,3% і 29,2% відповідно в порівнянні з попереднім роком.
#Китай #Економіка #Інвестор #Інвестиції #Китай (регіон) #Технологічне виробництво #Країна, що розвивається #Приладобудування #Національна комісія з питань розвитку та реформ #Прямі іноземні інвестиції