
Члени Соціал-демократичної партії Німеччини вважають, що постачання ракет Україні може стати ризикованим рішенням для країни.
Між Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН) і Християнсько-демократичним союзом (ХДС) на чолі з майбутнім канцлером Фрідріхом Мерцем намічається розкол. Розбіжності, зокрема, викликало питання передачі Україні крилатих ракет Taurus, повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що члени коаліції, яку запропонував сформувати Мерц із членів СДПН і ХДС, сперечаються з приводу ключових елементів коаліційної угоди. Серед головних питань - підвищення мінімальної заробітної плати в країні та зниження податків для малозабезпечених сімей.
В агентстві підкреслили, що публічні конфлікти затулили початок двотижневого етапу, коли члени партії СДПН голосуватимуть за угоду про коаліцію. Якщо ця пропозиція не буде прийнята, єдиною можливістю для Мерца сформувати уряд більшості залишиться співпраця з ультраправою партією Альтернатива для Німеччини. На даний момент майбутній канцлер відкидає цей варіант.
Журналісти поділилися, що лідер молодіжного крила СДПН уже закликав членів партії голосувати проти коаліційної угоди. Результати голосування буде опубліковано 30 квітня.
Також генеральний секретар ХДС Карстен Ліннеман заявив, що не планує приєднуватися до кабінету Мерца в ролі нового міністра економіки Німеччини. В агентстві уточнили, що він залишиться на своїй посаді секретаря партії.
Ліннеман обґрунтував своє рішення тим, що партії необхідна "реформа" після тривалого часу, проведеного під керівництвом колишньої канцлерки Ангели Меркель.
"Я прагну зберігати цей напрямок. Потужний ХДС є ключовим для реалізації політичних перетворень у Німеччині," - зазначив Ліннеман під час спілкування з представниками ЗМІ.
В агентстві вважають, що конфлікт щодо ракет Taurus став останнім свідченням того, що СДПН і ХДС, ймовірно, не зможуть швидко вирішити свої розбіжності. Канцлер Олаф Шольц неодноразово виступав проти передачі ракет Україні, в той час як Мерц наполягає на необхідності такої допомоги.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, коментуючи можливість передачі ракет Taurus Україні, підкреслив, що "існують певні переваги цього кроку, але водночас є й чимало заперечень". Цю інформацію повідомило агентство.
Журналісти повідомили, що в разі підтримки коаліційної угоди, Мерц присягне як канцлер 6 травня. Вже наступного дня він має намір вирушити в свою першу закордонну поїздку до Парижа, де зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном.
Раніше Кая Каллас, яка очолює європейську дипломатію, висловила свою підтримку позиції Фрідріха Мерца, майбутнього канцлера Німеччини, стосовно постачання Україні крилатих ракет Taurus. Вона підкреслила важливість того, щоб вжити додаткових заходів, аби Україна могла ефективно захищати свої інтереси.
Також Financial Times повідомляло, що Мерц запевнив Україну у постачанні систем Taurus, які дозволять завдати удару по Кримському мосту. Він підкреслив важливість підтримки для Києва, щоб "зрушити з місця" у бойових діях.
#Ангела Меркель #Олаф Шольц #Податок #Сміливіше. #Економіка #Україна #Київ #Німеччина #Політик #Коаліція #Крилата ракета #Financial Times #Міністр оборони #Ракета. #Канцлер #Альтернатива для Німеччини #Соціал-демократична партія Німеччини #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Перебудова #Крим #Християнсько-демократичний союз Німеччини #Еммануель Макрон #Президент Франції #Фрідріх Великий #Кая Каллас #Коаліційна угода #Соціал-демократична партія Хорватії