Виробник ракет Storm Shadow затримує виконання замовлень, повідомляє Financial Times.

Для виконання всіх замовлень за нинішніх темпів знадобиться близько семи років.

Європейський концерн MBDA, виробник крилатих ракет Storm Shadow/Scalp і Aster, за останні три роки вклав значні кошти в нове обладнання та додав сотні робітників, однак, як пише Financial Times, не здатний швидко розширити виробництво через неефективність виробничих процесів і складнощі з ланцюжками поставок.

Як наголошується в статті, портфель замовлень MBDA роздувся до 37 млрд євро, і для його виконання за нинішніх темпів знадобиться близько семи років.

Генеральний директор Ерік Беранже сказав, що групі потрібно більше зробити, щоб адаптуватися до економіки воєнного часу, в якій швидкість і обсяги тепер мають вирішальне значення.

Яскравим прикладом є складний процес створення ракети Aster компанії MBDA. Незавершені зразки зброї кілька разів транспортуються через Альпи між Францією та Італією для проходження різних етапів виробництва. Цей тривалий процес займає місяці, але приносить лише обмежену промислову вигоду, як зазначає FT.

Такі проблеми було б "досить легко вирішити", якби MBDA була звичайною компанією, сказав Беранже. Але вони набагато складніші для транскордонної оборонної групи, якій потрібно було збалансувати інтереси своїх акціонерів - Airbus і британська BAE Systems володіють по 37,5 відсотка, а італійська Leonardo - 25 відсотків - а також тих військових, яким вона служить.

При цьому пропозицію, висунуту торік Беранже про спрощення виробничого процесу, відхилила Франція, яка побачила в реорганізації загрозу своєму лідерству в групі та підривну діяльність зі збільшення виробництва, повідомили два обізнаних джерела. Великобританія також не особливо підтримала цю пропозицію, сказав один з них, і обидва розглядали її як сприятливу для Італії.

MBDA, як і раніше, виділяється як одна з небагатьох успішних транскордонних оборонних компаній Європи в регіоні. Вона виробляє деякі з найбільш затребуваних у світі ракет і конкурує з американськими групами RTX і Lockheed Martin.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Україна майже вичерпала запаси ракет Aster-30 для зенітних батарей Samp-T.

Київ вже протягом кількох тижнів звертається до Італії та Франції з проханням про надання не менше 50 ракет Aster-30. Однак італійський уряд не поспішає з ухваленням рішення, оскільки його власні запаси практично вичерпані до критичного рівня. Франція, в свою чергу, має більші резерви, але також стикається з певними обмеженнями.

#Європа #Економіка #Київ #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Швидкість #Євро #Крилата ракета #Ракета. #Італія #Франція #Друга світова війна #Генеральний директор #Занепокоєння (бізнес) #Airbus #BAE Systems #Сили військового резерву #Штормова Тінь #Альпи #Локхід Мартін #MBDA #Зенітна батарея

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Війна, нестача кадрів і державний тиск: як українські підприємства реагують на основні виклики – Delo.ua
Величезні запаси мінералів. Сполучені Штати зробили крок уперед у переговорах з ще однією державою стосовно видобутку корисних копалин — Bloomberg.
Санкції щодо Петра Порошенка залишаються в силі: які можуть бути наслідки цього рішення?
Теги