
Представники держав Європейського Союзу узгодили введення нових мит на аграрну продукцію та азотні добрива, імпортовані з Росії та Білорусі.
Тепер цю пропозицію Єврокомісії винесуть на розгляд Європейського парламенту, повідомляється у пресрелізі на сайті Ради ЄС.
"Згідно з інформацією, прогнозується, що нові тарифи знизять доходи від експорту з Росії, що, в свою чергу, суттєво вплине на можливості країни фінансувати свою агресивну військову кампанію проти України."
Загалом планується запровадити додаткові мита на сільськогосподарську продукцію, яка становила 15% усього імпорту таких товарів з Росії у 2023 році. Після того, як нові тарифи набудуть чинності, весь імпорт сільськогосподарської продукції з Росії буде обкладатися митом ЄС.
Окрім цього, будуть введені нові мита на російські добрива. У 2023 році частка імпорту таких добрив з Росії складала більше 25% від загальної кількості імпорту в ЄС, що дорівнює приблизно 3,6 мільйона тонн на суму близько 1,28 мільярда євро.
Ці мита мають на меті зменшити залежність ЄС від Росії та Білорусі та збільшити внутрішнє виробництво. Вони також дозволять диверсифікувати постачання добрив з третіх країн. Підвищення тарифів на добрива відбуватиметься поступово, протягом перехідного періоду в три роки.
Одночасно розробляються ініціативи, спрямовані на зменшення негативного впливу на фермерів ЄС у випадку різкого підвищення цін на добрива.
"Ми плануємо уважно контролювати впровадження цих тарифів з метою захисту європейської індустрії добрив та фермерів, водночас знижуючи залежність ЄС і підтримуючи глобальну продовольчу безпеку, а також сприяючи подальшому послабленню військової економіки Росії", - зазначив міністр розвитку та технологій Польщі Кшиштоф Пашик.
Після того, як Європарламент схвалить введення мит, остаточне рішення буде ухвалено Радою Європейського Союзу.
Як було зазначено раніше, у січні Європейська комісія розпочала процес введення мит на кілька сільськогосподарських товарів, а також на певні види азотних добрив з Росії та Білорусі.
На сьогоднішній день Росія займає позицію найбільшого експортера добрив у світі, контролюючи приблизно 18% світового ринку. Незважаючи на те, що ця галузь не підпала під санкції, вона все ж зіткнулася з певними труднощами, зокрема внаслідок проблем з логістикою та здійсненням платежів.
Водночас, виробництво та експорт добрив у Росії демонструють зростання, оскільки вітчизняні виробники отримують вигоду від низьких цін на сировину, зокрема природний газ.
Раніше генеральний директор Yara International, одного з провідних світових виробників азотних мінеральних добрив, Свейн Торе Холсетер, зазначив, що Європа поступово стає залежною від російських добрив, подібно до того, як це сталося з російським газом. Водночас, збільшення обсягів виробництва добрив надає Москві можливість частково відшкодувати втрати на європейському ринку газу.
#газ #Азот #Природний газ #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Товари #Москва #Європейський парламент #Європейська комісія #Експорт #Євро #Сільськогосподарська продукція #Білорусь #тонна #Мито (економіка) #Рада Європейського Союзу #Фермер #Добрива #Азотні добрива #Yara International