
За оцінкою американського Інституту вивчення війни Кремль не готував російський інформаційний простір до укладення мирної угоди чи закінчення війни з Україною. В РФ все частіше звучать заклили до затягування війни до тих пір, поки окупанти не досягнуть своїх цілей.
Джерело: доповідь ISW
Згідно з оцінками ISW, Кремль не здійснював підготовку російського інформаційного середовища до можливого укладення мирної угоди у найближчій перспективі, а російські військові та населення не очікують швидкого завершення конфлікту.
Кремль активно працює над тим, щоб обґрунтувати військові цілі Путіна як необхідні для виживання російської держави, намагаючись заручитися підтримкою населення для продовження війни до моменту, коли Росія досягне своїх стратегічних завдань. Високопосадовці з Кремля все частіше відкрито заявляють про готовність Росії продовжувати бойові дії, поки Україна не погодиться на російські вимоги. Це свідчить про те, що Кремль вважає, ніби вже успішно підготував як російське суспільство, так і військових до такого розвитку подій.
Україна продовжує демонструвати свою готовність до конструктивного мирного діалогу та безумовного припинення вогню. Росія, однак, продовжує демонструвати, що вона не зацікавлена у припиненні вогню або в добросовісних переговорах з метою припинення війни".
Особливості: Зокрема, Кремль прагне продемонструвати військову силу Росії напередодні телефонної розмови, запланованої на 19 травня, між президентом США Дональдом Трампом та президентом РФ Володимиром Путіним.
18 травня кремлівський журналіст виклав 18 фрагментів, що нібито є "новим" інтерв'ю з Володимиром Путіним. У цьому інтерв'ю президент Росії стверджує, що країна має достатню кількість живої сили та технічних засобів для того, щоб довести війну в Україні до "логічного" кінця з "бажаними" для Росії наслідками.
Путін знову озвучив традиційні кремлівські тези, наголошуючи на важливості мирних переговорів, які мають бути орієнтовані на вирішення "корінних причин конфлікту" та "захист" російськомовного населення України. За його словами, це населення вважає Росію своєю "батьківщиною".
Мова йде про кадри з "документальної стрічки" про Путіна під назвою "Росія.Кремль.Путін.25 років", яку Кремль випустив 4 травня. У цьому фільмі Путін не раз підкреслює, що Росія має можливість довести війну до свого "логічного завершення".
Зазначається, що відкладання Кремлем випуску цих відеоматеріалів до 18 травня вказує на прагнення показати як західним країнам, так і внутрішній російській публіці, що Росія є потужною військовою силою напередодні телефонної бесіди Путіна з Трампом, запланованої на 19 травня.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що російські війська стикаються зі значними втратами на фронті, які, ймовірно, стануть невитривалими в середньостроковій та довгостроковій перспективах. Вони також підкреслюють, що президент Путін неефективно управляє російською економікою, яка потерпає від нестабільних військових витрат, зростаючої інфляції, істотного дефіциту робочої сили і скорочення суверенного фонду країни. "Продовження виснаження російських ресурсів — матеріальних, людських і економічних — при нинішніх умовах, ймовірно, призведе до того, що Путін опиниться перед складним вибором у 2026 або 2027 роках".
#Дональд Трамп #Інфляція #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Північна та Південна Америка #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Журналіст #Західна Європа #Російська мова #Суспільство #Збройні сили Росії #Ризький мирний договір