
Які оклади пропонуються для популярних спеціальностей?
Протягом тривалого часу ринок праці в Україні стикається з дефіцитом робочої сили, що, зокрема, викликане наслідками повномасштабної війни.
Як розповіли в Державній службі зайнятості (ДСЗ) на запит РБК-Україна, наразі найбільший дефіцит спостерігається серед кваліфікованих робітників за такими професіями:
Зображення: в Україні спостерігається нестача висококваліфікованих фахівців у робітничих спеціальностях (GettyImages)
Крім того, існує суттєвий брак фахівців у різних медичних галузях, таких як сімейна медицина, терапія та педіатрія.
Кадровий портал Work.ua у своєму аналітичному звіті також наводить дані про нестачу фахівців з медичною освітою: епідеміолог, лікар функціональної діагностики, гастроентеролог. Дуже мало відгуків на порталі мають вакансії для представників робітничих професій: порізчик, свердлувальник.
Традиційно велику кількість вакансій розміщують роботодавці у сфері торгівлі та обслуговування.
За словами представників Державної служби зайнятості, високий попит на різні професії обумовлений значним рівнем плинності кадрів. Наприклад, часто змінюють місце роботи продавці, офіціанти, бариста, підсобні робітники та вантажники. Саме тому кількість вакансій у цих сферах зазвичай залишається великою.
Окрім того, завжди найбільше вакансій подається за професіями, які зустрічаються майже в усіх галузях економіки, наприклад, водій, бухгалтер, юрист, економіст.
Станом на початок березня на "Єдиному порталі вакансій", який об'єднує дані ДСЗ та шести провідних українських сайтів з пошуку роботи було розміщено 223 тис. вакансій.
Професії, що мають найбільшу кількість відкритих вакансій на порталі:
Для спеціалістів у галузі торгівлі та обслуговування клієнтів.
Для кваліфікованих робітників
Для експертів та спеціалістів
Для некваліфікованих робітників
Фото: на ринку праці велика кількість вакансій у сфері торгівлі (GettyImages)
За результатами лютого на платформі Work.ua близько 50% усіх опублікованих вакансій були зосереджені в п'яти основних категоріях ринку праці: робочі професії та промисловість; обслуговуючий сектор; продажі та закупівлі; роздрібна торгівля; а також логістика, складування та зовнішньоекономічна діяльність.
Медичним спеціалістам, зокрема сімейним лікарям, які є в дефіциті, готові запропонувати заробітну плату в межах від 26 до 30 тисяч гривень.
Згідно з інформацією від Work.ua, середня зарплата становить 27 тисяч гривень. Слід зазначити, що на цьому сайті також є оголошення про роботу для медичних працівників у Силах оборони, де доходи вищі.
На Єдиному порталі вакансій є пропозиції роботи для сімейних лікарів у комунальних медзакладах із зарплатою від 20 тис. грн, а у приватних клініках роботодавці вказують більші суми.
Снимок экрана с сайта dcz.gov.ua
У сфері професії слюсаря, згідно з більшістю оголошень про роботу в Україні, зарплати коливаються від 19 до 23 тисяч гривень.
У той же час фахівцям з відповідним досвідом пропонують підвищені заробітні плати. Наприклад, у автомобільній галузі зарплати для вакансій автослюсарів можуть досягати 50-60 тисяч гривень.
Шукають також слюсарів-сантехніків, майстрів із виготовлення ключів та встановлення замків, слюсарів на промислові підприємства.
Завжди затребувані працівники у сфері торгівлі мають середню зарплату по Україні на рівні 19,5 тис. грн.
У такому разі, компанії мають можливість пропонувати не лише фіксовану зарплату, але й відсоток від реалізації, а також різного роду бонуси. Саме тому в оголошеннях про роботу часто вказується зарплата, яка перевищує середній рівень.
Снимок экрана с сайта Work.ua
Наприклад, продавець-консультант мобільних телефонів може мати зарплату 45-55 тис. грн, за умови нарахування бонусів, премій та відсотку від продажу. Зарплата продавця-касира у мережах супермаркетів, магазинах косметики, чи на АЗК в середньому становить 20 тис. грн.
#Економіст #Сміливіше. #Економіка #Робоча сила #Лікар #Ринок праці #Дефіцитні видатки #Юрист #Роздрібний магазин #Працевлаштування #Підприємницька діяльність #Work.ua #Слюсар #Терапевт. #Педіатрія #Лікар загальної практики #Гастроентерологія #Діагноз #Офіціанти #Епідеміологія