
Зовнішнє фінансування України на 2025 рік буде повністю забезпечено. Таку інформацію озвучив міністр фінансів Сергій Марченко під час фінансової зустрічі країн G7 у Вашингтоні, в рамках Весняних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку.
"У 2023 році фінансова допомога від основних партнерів досягла 16,8 мільярда доларів. Завдяки ефективній співпраці, потреби в зовнішньому фінансуванні для цього року повністю задоволені," – підкреслив Марченко.
Одночасно міністр фінансів акцентував увагу на тому, що Україні необхідно бути підготовленою до різних сценаріїв розвитку ситуації.
Він додав, що у 2026 році міжнародна підтримка "залишатиметься критично важливою для збереження фінансової стабільності, відновлення економіки та залучення іноземних інвестицій".
У своїй промові Марченко підкреслив важливість укріплення фінансової системи України. Завдяки збільшенню внутрішніх надходжень і стабільному фінансуванню, країна поступово скорочує бюджетний дефіцит.
За підсумками першого кварталу 2025 року, доходи загального фонду державного бюджету збільшилися на $1 мільярд у порівнянні з тим же періодом 2024 року.
Крім того, завдяки випуску державних облігацій до бюджету вже залучено $3 млрд у 2025 році. Скорочення дефіциту бюджету прогнозується до 19,4% ВВП у 2025 році з 24% у 2024 році.
Марченко також зазначив стабільне надходження коштів у межах програми Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) - $50 млрд, які фінансуються користуючись із доходів із заморожених російських активів. Україна вже уклала відповідні угоди з G7 та Єврокомісією.
Він повідомив, що наступним кроком має стати повна конфіскація суверенних активів Росії.
#бюджет #Росія #Економіка #Україна #Інвестиції #Європейська комісія #Облігація (фінанси) #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Вашингтон, округ Колумбія #Валовий внутрішній продукт #Дефіцитні видатки #Державний бюджет #Фінансова система