Німецький журнал Welt am Sonntag розмістив статтю Ілона Маска, в якій він висловлює підтримку партії "Альтернатива для Німеччини". Одна з редакторок вирішила піти з посади на знак незгоди.
28 грудня німецька газета Welt am Sonntag надрукувала колонку американського мільярдера Ілона Маска, де він знову виявив підтримку ультраправій партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН). У відповідь на це, керівниця відділу думок видання Єва Марі Коґель оголосила про своє звільнення.
"Мені завжди подобалося очолювати відділ думок у Die Welt і Welt am Sonntag. Сьогодні у Welt am Sonntag з'явився текст Ілона Маска. Вчора після його друку я подала заяву на звільнення", - написала вона у соціальній мережі X, власником якої є Маск.
Читайте також: Маск назвав Шольца "дурнем", той "не звернув уваги"
На веб-ресурсі Die Welt з'явилася стаття Маска, до якої додано коментар від головного редактора видання Яна Філіпа Бурґарда: "Цей матеріал містить заклик до заперечення".
Маск пише, що має право говорити про німецьку політику "як людина, яка зробила значні інвестиції в промисловий і технологічний ландшафт Німеччини". Мільярдер вважає, що німецька економіка "загрузла в бюрократії та задушливих правилах", критикує міграційну та енергетичну політику влади Німеччини та називає обіцянки АдН відповіддю на всі перелічені проблеми. "Уявлення про АдН як про правих екстремістів - явно хибне, враховуючи, що у лідера партії Алісе Вайдель одностатева партнерка зі Шрі-Ланки! Хіба вам це нагадує Гітлера? Припиніть!", - пише він.
Маск - засновник електромобілебудівної компанії Tesla та приватної космічної компанії SpaceX. Зараз він - один із найближчих соратників обраного президента США Дональда Трампа. Мільярдер матиме посаду в майбутній адміністрації Трампа: очолить нову структуру в американському уряді - департамент ефективності.
Також зверніть увагу: Трамп не бачить можливості для президентства Маска в майбутньому.
У своєму коментарі до статті головного редактора Die Welt зазначається, що "Маск правий, коли говорить про економічну та культурну кризу в нашій країні". "Невдалі рішення у сфері міграції, енергетики та соціальної політики, які були прийняті в часи канцлерства Меркель та під час роботи "світлофорної" коаліції, загрожують нашому добробуту. Хоча діагноз Маска вірний, його пропозиція, що лише АдН може врятувати Німеччину, є вкрай невірною", - підкреслює Бурґард.
Він підкреслює, що партія "Альтернатива для Німеччини" (АдН) має намір вивести країну з Європейського Союзу, що могло б стати "катастрофою для держави-експортера, адже понад половини німецького експорту спрямоване на внутрішній ринок ЄС". Бурґард також зазначає, що АдН складається не лише з Алісе Вайдель, а й включає інших більш радикальних політиків. У ряді німецьких земель суд визнав молодіжні організації цієї партії праворадикальними. "Навіть геній може помилятися", - підсумовує головний редактор.
Читайте також: Шольц: Мультимільярдери можуть говорити неправильні речі
Видання Die Welt також розмістило на своєму сайті текст, написаний Францискою Циммерер, керівницею відділу "Суспільне і соціальне", під заголовком "Чому я б не опублікувала цю статтю". Журналістка відзначила, що багато її колег виступали проти публікації, включаючи й її саму. Циммерер охарактеризувала матеріал Маска як "передвиборне звернення для АдН". "Він експлуатує платформу Welt і таким чином висміює всіх журналістів, яких і так щодня зневажає: застарілі медіа, які підкорюються вимогам найбагатшої людини на планеті", - зазначила вона.
Згідно з інформацією, опублікованою в журналі Der Spiegel, кілька провідних журналістів редакційної ради Die Welt висловили свої заперечення щодо публікації статті Маска. Видання зазначає, що "гостьовий матеріал, ймовірно, був організований Матіасом Дьопфнером (Mathias Döpfner), керівником видавництва Axel Springer, яке випускає Die Welt". "Перед Різдвом, як стверджують, він звернувся до Маска з проханням опублікувати пост на платформі X, у якому йшлося, що "тільки АдН може врятувати Німеччину", - повідомляє Spiegel.
Портал Medieninsider повідомляє, що деякі члени редакції Die Welt виступили проти публікації статті Маска, охарактеризувавши її як "передвиборчу агітацію, замасковану під гостьовий матеріал". Згідно з інформацією Medieninsider, ще минулого року частина журналістів створила комітет для захисту редакційної незалежності, коли стало відомо про витік однієї з SMS-повідомлень Дьопфнера, в яких він висловлював намір підтримати Вільну демократичну партію Німеччини (ВДП) через таблоїд Bild, що також належить медіахолдингу Axel Springer.
#Дональд Трамп #суд #SpaceX #Європейський Союз #Економіка #Інвестиції #Екстремізм #Експорт #Німеччина #Демократія #Бюрократія #Коаліція #Журналіст #Політика #Газета. #Криза #Реклама #Альтернатива для Німеччини #Ультраправа політика #Вільнюс #Ілон Маск #Тесла, Інк. #Світ #Зображення #Різдво #Адольф Гітлер #Вільна демократична партія (Німеччина) #Права політика #Дзеркало. #Німецька мова #Welt am Sonntag #Матіас Дьопфнер #Таблоїд (газетний формат)