Мери Баштанки та Первомайська вирушили до Данії з метою представлення проектів своїх територій та налагодження партнерських зв’язків.

Міські лідери Баштанки та Первомайська відправились до Данії в складі делегації на чолі з головою Миколаївської обласної військової адміністрації. Там вони презентували інвестиційні проєкти, що були розроблені для їхніх громад, з метою залучення партнерів.

Відео візиту опублікував очільник області Віталій Кім у своєму телеграм-каналі.

На знімках, окрім Олександра Берегового та Олега Демченка, можна помітити також заступника міського голови Миколаєва Сергія Коренєва.

Вони презентували інвестиційні пропозиції від своїх громад -- Первомайська, Вознесенська, Баштанки, Коблевого та Миколаєва. Партнерам зокрема запропонували брати участь у нагляді за реалізацією проєктів.

Віталій Кім оголосив, що Миколаївська область переходить до нового етапу співпраці з Данією, впроваджуючи модель громада-комуна. Цей підхід дозволить забезпечити допомогу, що найбільше відповідає специфічним потребам кожної окремої громади.

За цим принципом влада хоче перейти до стратегічного планування допомоги партнерів на подальші три роки.

Отже, вже існує конкретна громада з Миколаївщини, яка активно співпрацює з певною комунною в Данії. Це приносить два основні переваги: по-перше, жителі отримують те, що їм дійсно потрібно, що є важливим кроком у напрямку децентралізації, до якої ми впевнено рухаємось. По-друге, це створює можливості для спеціалізації та отримання підтримки в тих сферах, які можуть стимулювати розвиток бізнесу та економіки даної громади. Наприклад, Коблево, як туристичний регіон, буде шукати партнерів у цій сфері. Для Вознесенська акцент буде на легкій промисловості та освіті, а для Баштанки — на аграрних технологіях тощо, — зазначив Віталій Кім.

Майбутнім партнером Первомайська за цим принципом стане місто Вайлє.

-- Основні напрямки співпраці -- енергоефективність, сміттєпереробка та модернізація очисних споруд. В планах підписати Меморандум в січні наступного року, але співпраця вже йде повним ходом, -- додав голова ОВА.

Нагадаємо, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім перебуває з офіційним візитом у Данії.

У березні 2022 року президент Володимир Зеленський, звертаючись до парламенту Данії, закликав цю країну взяти на себе "опіку" над Миколаєвом після завершення великомасштабного конфлікту.

В останні дні серпня 2022 року мер Миколаєва Олександр Сєнкевич та міністр міжнародного розвитку Данії Флеммінг Мьоллер Мортенсен уклали меморандум про партнерство. Цей документ передбачає співпрацю в розробці проектів реконструкції та залучення іноземних інвесторів для відновлення міста Миколаїв.

В січні 2023 року в Миколаєві відбулася зустріч представників Данії та України з приводу планування подальшого відновлення міста. А в липні міністр Королівства Данія оголосила пакет допомоги для Миколаївської області на спецтехніку, медичне обладнання та ремонт укриттів.

У вересні минулого року, після переговорів з прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен, президент Володимир Зеленський оголосив про запуск офісу данського посольства в Миколаєві, Україні.

А на початку листопада Данія оголосила про новий масштабний пакет допомоги Україні на 40,2 мільйонів євро. Тоді повідомлялось, що головний акцент у пакеті допомоги -- на Миколаєві та області.

У січні 2024 року Данія, як Королівство, виділила додаткові 21 мільйон доларів для відновлення Миколаївської області. У травні уряд країни надав 17,2 мільйона доларів на реконструкцію зруйнованих навчальних закладів в регіоні, а в червні інвестував 33,5 мільйона євро для відновлення інфраструктури та покращення доступу до води та електроенергії.

Загалом близько 60% допомоги, яку Данія спрямовує до України, надходить в Миколаїв та Миколаївську область, сказав посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен. З початку повномасштабної війни Данія надала Миколаївській області допомоги на 118 мільйонів доларів. Він також заявив про бачення післявоєнної відбудови Миколаєва з дружніми умовами для пішоходів, велоінфраструктурою.

Під час свого візиту до Миколаєва, посол зазначив, що Данія готова підтримати місто в процесі відновлення та модернізації його кораблебудівних потужностей після завершення повномасштабної війни.

Зокрема країна буде відбудовувати ліцей імені Миколи Аркаса зі збереженням його автентичного вигляду. Станом на вересень 2023 року українські архітектори представили Оле Егбергу Міккельсену варіанти відбудови.

Посол також висловив підтримку концепції створення данського кварталу або парку в Миколаєві, однак наразі це питання залишається лише на етапі обговорення і реалізації.

Крім того, Данія виявила інтерес до приватизації Миколаївського глиноземного заводу.

Нещодавно в Миколаєві завершили створення муралу, присвяченого дружнім відносинам і партнерству з Королівством Данія. Цю художню композицію відкрили в день святкування річниці заснування міста.

Заступник міського голови Миколаєва Сергій Коренєв зазначив, що Данія має намір підтримувати місто протягом наступних десяти років.

17 вересня у Миколаєві представники Данії розповіли, що задоволені "позитивними зрушеннями" у місті та заявили про нову фазу партнерства, яка передбачає економічне та соціальне відновлення міста.

Також 17 вересня 2024 року стало відомо, що Україна отримала 4-й та 5-й пакети фінансової допомоги від Данії на суму 64 мільйонів євро, 44 з яких отримає Миколаївська область.

У жовтні стало відомо, що Данія виділить понад 150 мільйонів гривень на відновлення житлових будівель у Корабельному районі Миколаєва.

Нагадаємо, що в жовтні Миколаїв відвідали делегати з Данії, які представляють організацію "Інженери без кордонів". Вони досліджували стан впровадження проектів, пов’язаних із Данською програмою відновлення.

#туризм #Українська гривня #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Бізнес #Євро #Інфраструктура #Прем'єр-міністр #Децентралізація #Парламент #Мер #Данія #Миколаїв #Приватизація #Миколаївська область #Ліцей #Легка промисловість #Баштанка #Вознесенськ #Олександр Сенкевич #Берегово #Миколаївський глиноземний завод #Корабельний район (Миколаїв) #Микола Аркас #Суднобудування #Архітектор

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Я не вважаю, що Росія застосує ядерну зброю. Це стало темою обговорення в інтерв'ю Еспресо з експертом в авіації Храпчинським. | Новини Еспресо
Згідно з прогнозами Залужного, до 2027 року не варто очікувати значних проривів на фронті.
Війна Росії проти України вже не має лише регіонального характеру - Пісторіус.
Теги