З початку року вартість металу зросла більше ніж на 25%.
Ціна на мідь досягла історичного максимуму. Це стало можливим завдяки позитивним зрушенням у переговорах між США та Китаєм, які наближаються до значної угоди для зменшення торгових напружень, а також через ряд проблем із постачаннями.
Видання Bloomberg пише, що тримісячні ф'ючерси на Лондонській біржі металів піднялися до 11 142 доларів за тонну, перевищивши піковий рівень 2024 року. З початку року вартість металу зросла більше ніж на 25%..
Рекордні показники міді додають новий поворот у бурхливий рік для одного з найважливіших сировинних товарів у світі. Ціни були роздуті торговельною війною Трампа і секторальними санкціями, які призвели до припливу величезної кількості металу в США. Водночас сталася низка нещасних випадків на великих копальнях, зокрема зсув ґрунту на руднику Grasberg компанії Freeport McMoRan Inc. в Індонезії.
Що стосується попиту, то очікується збільшення обсягів міді для забезпечення енергетичного переходу і будівництва центрів обробки даних для штучного інтелекту. Крім того, Китай пообіцяв "значно" збільшити частку споживання у своїй економіці.
1 вересня ціна міді на Лондонській біржі металів досягла психологічного рівня в 10 000 доларів за тонну.
15 жовтня вартість металу сягнула 10 687 доларів за тонну. Трейдери вважали, що ціна на мідь в 12 000 доларів за тонну є цілком реалістичною.
Аналітики також оновили свої прогнози стосовно цін на мідь на 2026 рік. Проблеми в роботі шахт посилили занепокоєння щодо можливого дефіциту та нестачі металу на ринку.
#Дональд Трамп #Лондон #Економіка #Товари #Китай (регіон) #Попит #Bloomberg L.P. #Штучний інтелект #Індонезія #Зсув #тонна #Біржа (організований ринок) #Мідь #Приплив #Трейдер (фінанси) #Рудник #Метал #Шахта (видобуток корисних копалин) #Фріпорт, штат Іллінойс