Угода між Трампом і Путіним не має шансів на успіх: подробиці від The Telegraph.

Розмова телефоном президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа з президентом-диктатором РФ Володимиром Путіним не принесла жодного прориву. Цей діалог мав стати перевіркою того, чи серйозно Москва налаштована припинити війну.

Цю інформацію наводить науковий співробітник організації Defense Priorities Даніель ДеПетріс у статті для The Telegraph.

"Президент ясно підкреслив, що Сполучені Штати не мають наміру відступати. Наша мета — побачити конкретні результати", — зазначив віцепрезидент Джей Ді Венс.

Однак, крім обіцянки продовжити діалог, суттєвих досягнень не було. Після двогодинної зустрічі з Путіним, а також подальших переговорів із президентом України Володимиром Зеленським та європейськими керівниками, Трамп намагався максимально підкреслити свої зусилля.

"Президент США заявив на платформі Truth Social, що Росія і Україна повинні терміново почати переговори для досягнення угоди про припинення вогню, а також, що не менш важливо, про завершення війни."

Автор статті підкреслює, що діалог між Трампом і Путіним не мав за мету досягнення дипломатичного прориву. Більше того, він зазначає, що з огляду на позиції України та Росії, сподіватися на інший результат було б не лише наївно, а й вкрай нерозумно.

Трамп, незважаючи на всі свої рішучі заяви про необхідність зібрати Путіна та Зеленського для обговорення важливих питань, починав виглядати все більш розчарованим через невдачі своїх ініціатив. Хоча Трамп не є особою, яка приділяє багато уваги деталям, він все ж має свою гордість. Він не бажав визнавати, що мирні переговори не приносять результатів, - зазначає ДеПетріс.

Очікування, що Трамп виступить жорстко - як от висуне ультиматум Кремлю, погрожуючи новими санкціями - не справдилися. Трамп довів, що не наважується робити з Путіним щось, що могло б похитнути дипломатичний човен, наголошується у матеріалі The Telegraph.

За словами ДеПетріса, введення нових санкцій проти російської економіки може настільки налякати Кремль, що він погодиться на тимчасове перемир'я. Проте такий крок з боку Трампа може також спонукати Путіна до ще більшого небажання до співпраці. Президент США все ще прагне досягти мирної угоди. Водночас, Путін має право вето на весь цей процес.

Неприємна новина полягає в тому, що угода, яка стосується лише продовження діалогу, встановлює дуже низький стандарт. Це зовсім не те остаточне розв'язання конфлікту, на яке, за словами Трампа, він сподівається.

Не існує жодних запевнень, що подальші переговори можуть привести до компромісу щодо конфліктів, які розділяють росіян і українців протягом останніх трьох років. Особливо це стосується таких питань, як взаємини України із західними країнами, можливість легітимізації російської окупації, право України на використання своїх збройних сил, а також доступні гарантії безпеки та інші аспекти.

"Ніхто з учасників конфлікту не зробив жодного кроку вперед, незважаючи на величезні втрати, які перевищують сотні тисяч протягом останніх трьох років. Коли Київ і Москва минулого тижня зустрілися для перших прямих переговорів з березня 2022 року, вони знову озвучили свої звичні позиції щодо того, що буде прийнятним, а що — ні, у майбутній мирній угоді," - зазначає видання The Telegraph.

ДеПетріс підкреслює: питання "які наступні кроки?" залишається без ясності. Чи має Трамп резервний план на випадок невдачі у переговорах? Якщо його немає, він повинен терміново знайти альтернативу. Варіанти обмежені: або повернення до стратегії колишнього президента Джо Байдена, що передбачає військову підтримку Україні та посилення санкцій, або ж вихід із процесу та передача ініціативи європейським країнам.

"Перший варіант може стати затребуваним на Заході, однак він також може призвести до нових конфліктів. Другий варіант викликатиме гучні крики обурення, але, в будь-якому випадку, він виглядає більш етичним у порівнянні з примусовим нав'язуванням Зеленському мирної угоди, яку він не схвалює", - підсумував автор статті.

Нагадуємо, що медіа-ресурс Sky News інформував про те, як Володимир Путін насміхається з мирних ініціатив Дональда Трампа, спрямованих на завершення конфлікту в Україні. Проте замість того, щоб вжити заходів проти "фюрера", президент США намагається уникнути тиску з боку тих, хто закликає до більш рішучих дій щодо авторитарного лідера.

Згідно з даними Financial Times, Стів Віткофф привіз до Путіна мирний план, розроблений Трампом, однак "фюрер" його відхилив. Варто зазначити, що цей "мирний план" складається з 22 пунктів і був створений за участі України та європейських партнерів.

У той же час Bloomberg повідомляє, що ймовірність встановлення миру в Україні істотно зменшилася. Відомі європейські дипломати звинуватили Путіна в зірванні переговорного процесу. Вони вказують на те, що російський лідер вирішив направити делегацію з низьким рівнем представництва для участі в переговорах.

#Дональд Трамп #Європа #Росія #Економіка #Україна #Київ #Українці #Володимир Зеленський #Президент України #Москва #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Західна Європа #Financial Times #Білий дім #Bloomberg L.P. #Джо Байден #Сполучені Штати #Телефон #Друга світова війна #Вето #Диктатор. #The Daily Telegraph #Ультиматум #Путівник #Sky News #Ризький мирний договір

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Після економічного занепаду - невдача на бойових позиціях. Генерал-розвідник розкрив стратегію, як вигнати Путіна з України.
Україна планує подати офіційний запит до Європейського Союзу про надання винятку з механізму CBAM, повідомив торговий представник країни.
Окремі співробітники можуть залишитися без резервування з 28 травня: що потрібно знати.
Теги