Згідно з повідомленням Politico, торгові мита, введені адміністрацією Трампа, можуть створити серйозні проблеми для американського виробництва зброї.

Новий метод Трампа змусить тих, хто сумнівається в партнерстві, шукати альтернативні варіанти співпраці.

Дональд Трамп називає введення нових величезних мит важливим кроком для вирівнювання торгівлі та повернення США втрачених доходів. Але цей план ризикує зруйнувати його інші обіцянки - перетворити США на промислову державу і мінімізувати міць Китаю, пише Politico.

На думку дипломатів і аналітиків, такий підхід Трампа може змусити скептично налаштованих партнерів шукати інші шляхи співпраці. Це підірве збройову галузь США, знищивши довіру і передбачуваність глобальних оборонних відносин.

Згідно з інформацією від Politico, у своєму указі щодо введення мит Білий дім підкреслив, що США повинні виготовляти компоненти "без надмірної залежності від імпортних ключових ресурсів".

"Проте, реалізувати це на практиці виявляється набагато складніше, ніж просто зафіксувати на папері. Протягом багатьох років Пентагон інвестував значні ресурси в створення та розвиток глобальної мережі постачальників і компаній, які тепер стикаються з новими митними бар'єрами. Без жодних винятків для оборонних потреб адміністрація може поставити під загрозу більшість цих зусиль, водночас уповільнюючи виробництво американської зброї для власних потреб та інших замовників", – підкреслює видання.

Як сказав колишній співробітник Пентагону із закупівель Білл Грінволт, деякі потенційно життєво важливі поставки або коштуватимуть набагато дорожче, ніж вони коштували, або їх просто не буде.

Світові мита можуть суттєво вплинути на оборонне співробітництво. Це стосується, зокрема, винищувача F-35, який на сьогоднішній день використовується 20 країнами, а також важливих програм, пов’язаних з ракетними системами та протиповітряною обороною, що реалізуються спільно з Норвегією та Ізраїлем.

Окрім цього, одна з найбільш перспективних ініціатив епохи Байдена, що об'єднала Австралію, Великобританію та США для створення атомних підводних човнів та обміну технологіями, може дійти кінця, якщо витрати на комплектуючі стануть надто високими.

"Це є наслідки хвильового характеру. Підрядникам можна запропонувати покрити витрати, і вони, можливо, спробують знайти більш економічних місцевих постачальників, але на це знадобляться роки. Неможливо просто клацнути пальцями, і щоб відновити мережу постачання, потрібно докласти чимало зусиль. Це вимагає великої кількості часу, ресурсів та значних фінансових інвестицій", - зазначив Грінволт.

Також, як повідомляє видання, команда Трампа має на меті збільшити кількість робочих місць всередині країни, виробляючи іноземні компоненти для зброї безпосередньо в США.

Однак у компаній може не вистачати кадрів для виконання цієї роботи. Оборонна галузь вже багато років стикається з труднощами у залученні спеціалістів через конкуренцію з іншими виробниками та стрімкий розвиток сфери послуг, де зарплати часто вищі, а умови праці стабільніші.

Також, як зазначив сенатор Марк Келлі, глобальний ланцюжок поставок настільки складний, що деякі оборонні продукти перетинають кордони кілька разів у процесі складання, щоразу накопичуючи більше мит.

"Ціни підвищаться, і витрати, які повинно покривати Міністерство оборони, також зростуть", - зазначив Келлі. "Якщо ми прагнемо зберегти нинішній формат наших збройних сил, наш оборонний бюджет стане вищим".

Аналітики українського Центру стратегічних досліджень наполягають, що тотальна торговельна війна, оголошена 2 квітня Білим домом, призведе до зростання цін для самих американців, а багато товарів американського виробництва просто втратять конкурентоспроможність.

Західні медіа та експерти дійшли висновку, що нові мита, введені адміністрацією Трампа, можуть суттєво змінити глобальну економіку. Зокрема, видання Bloomberg підкреслює, що ці мита охоплюватимуть товари на суму 33 трильйони доларів США, і що торгові партнери США можуть зазнати втрат у розмірі від 4% до 90% свого імпорту.

#бюджет #Дональд Трамп #Економіка #Імпорт #Китай (регіон) #Сполучене Королівство #Політик #Білий дім #Bloomberg L.P. #Пентагон #Ізраїль #Ракета. #Сполучені Штати #Долар США #Норвегія #Винищувальна авіація #Міністерство оборони США #Військові #Австралія #Сенат Сполучених Штатів Америки #Протиповітряна оборона #Мито (податок) #Lockheed Martin F-35 Lightning II #Атомний підводний човен

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Економічні експерти шоковані методами, якими Трамп розрахував тарифи: "незрозуміла математика" чи робота штучного інтелекту - BBC News Україна.
"Це найпесимістичніший варіант." Мита, введені Трампом, призвели до падіння фондового ринку США.
У Литві вважають, що питання тарифів з Трампом повинні обговорюватися на рівні Європейського Союзу, а не окремими державами.
Теги