НАБУ розпочало розслідування стосовно колишнього прокурора з Одеси після журналістського розслідування "Схеми" про його нерухомість у Дубаї.

Національне антикорупційне бюро ініціювало кримінальне провадження стосовно можливого надання неправдивих відомостей у декларації колишнім заступником прокурора Одеської області Олегом Корніловим.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на відповідь пресслужби НАБУ, передає Укрінформ.

Як повідомляється, основою справи стали дані з розслідування "Схем" про власність колишнього прокурора в Дубаї, яку він жодного разу не вказав у своїх деклараціях. НАЗК здійснило перевірку декларації Корнілова за 2022 рік і, на підставі отриманих результатів, направило обґрунтоване заключення до НАБУ щодо наявності недостовірних відомостей.

Відомості, які стали відомі завдяки програмі журналістських розслідувань "Схеми", стосуються активів, зокрема нерухомості, колишнього керівника управління прокуратури Одеської області. Ця інформація є предметом досудового розслідування, яке було ініційовано детективами НАБУ 20 грудня 2024 року через підозру в злочині, передбаченому частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірних даних)", - зазначили у пресслужбі НАБУ.

Раніше на сайті НАЗК з'явилось повідомлення про завершення перевірки декларації Корнілова, за результатами якої у відомстві склали висновок і опублікували його на сайті. Зокрема, в Нацагентстві підтвердили наявність у нього незадекларованої нерухомості у Дубаї.

"В ході перевірки, проведеної Національним агентством, було виявлено, що декларант є власником нерухомості, яка знаходиться в Об'єднаних Арабських Еміратах. Цю інформацію підтверджують дані офіційного земельного реєстру Дубаю", - зазначено в результатах перевірки НАЗК.

У розслідуванні програми "Схеми" під назвою "Dubai Unlocked. Українські нардепи, судді, прокурори у відставці та дубайське майно на десятки мільйонів доларів", яке було опубліковане в травні 2024 року, згадувалося про майно Корнілова, вартість якого перевищує 400 тисяч доларів. Йдеться про дві квартири в Jumeirah Bay X1 Tower, які він придбав у 2011-2012 роках, а також про готельний номер у Aykon City-Tower B, що став його власністю в 2016 році. Відомо, що ці приміщення експрокурор здавав в оренду з 2014 року, що підтверджують дані транзакцій з державного реєстру Дубаю, що потрапили до рук журналістів. В результаті йому вдалося заробити на цьому понад 100 тисяч доларів.

У 2020 році Корнілов здійснив продаж однієї зі своїх квартир, а три роки потому розпрощався і з іншою. В результаті цих угод він заробив понад 250 тисяч доларів. На грудень 2024 року Корнілов залишається власником готельного номера, який купив за 210 тисяч доларів.

Відповідаючи на запитання репортерів щодо нерухомості в Дубаї, Корнілов зазначив: "У мене немає жодної квартири в цьому місті".

НАЗК також встановило, що одеський експрокурор не вказав у декларації грошові активи, доходи, корпоративні права, вартість транспортних засобів на суму понад 2 мільйони гривень. За результатами перевірки НАЗК склало обґрунтований висновок за ознаками ч.1 ст. 366-2 ККУ (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та направило його до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Корнілов був заступником головного прокурора Одеської області, після того перейшов на посаду заступника начальника слідчого управління обласної прокуратури, а ще пізніше став керівником підрозділу. У 2014 році, після Революції гідності, був люстрований - його звільнили з посади відповідно до Закону "Про очищення влади". Корнілов подав позов до Одеського окружного адміністративного суду на прокуратуру, щоб його поновили на роботі з виплатою зарплати за період "вимушеного прогулу" та зняли 10-річну заборону обіймати посади.

У 2020 році Одеський окружний адміністративний суд прийняв рішення про відновлення його на посаді керівника слідчого управління прокуратури Одеської області, а вже через рік місцевий апеляційний адміністративний суд підтвердив це рішення. Крім того, з бюджету йому було виплачено понад 2,3 мільйона гривень за "вимушений прогул", що тривав з 2014 року. Після відновлення на посаді Корнілов працював трохи більше року, а в серпні 2022 року подав заяву про звільнення "за власним бажанням".

Як стало відомо, правоохоронні органи завершили розслідування у справі, що стосується мільйонних зловживань. У цій справі фігурують перший заступник міністра аграрної політики та продовольства, а також колишній заступник міністра економіки.

#бюджет #Українська гривня #Сміливіше. #Укрінформ #Економіка #Одеська область #Радіо «Свобода» #Одеса #Злочин #Журналіст #Кримінальний кодекс України #Прокурор. #Прокуратура #Об'єднані Арабські Емірати #Національне агентство з питань запобігання корупції #Революція Гідності #Досудове розслідування #Кримінальне судочинство #Слідчий #Національне антикорупційне бюро України #Дубай (місто) #Корпоративне право

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
НАБУ розпочало розслідування стосовно колишнього прокурора з Одеси після журналістського розслідування "Схеми" про його нерухомість у Дубаї.
Брати-близнюки: чи чекає Росію та ж доля, що й Іран, унаслідок економічних санкцій?
Обмеження цін на ринку електричної енергії створюють труднощі для функціонування енергетичної системи України, - зазначає Трохимець.
Теги