Національний банк оновив свої прогнози стосовно рівня інфляції та валового внутрішнього продукту.

Менший, ніж очікувалося, дефіцит електроенергії та дещо вищі врожаї зернових культур дали змогу підвищити прогноз зростання ВВП.

Національний банк України оновив ключові макроекономічні прогнози для поточного і майбутніх років. Відповідна інформація з’явилася на веб-сайті регулятора в четвер, 31 жовтня.

Отже, за підсумками 2024 року очікується зростання валового внутрішнього продукту на рівні 4%, що перевищує липневий прогноз у 3,7%. У 2025 році, згідно з новими оцінками, показник зростання складе 4,3%, що також вище за раніше передбачені 4,1%.

"Менший, ніж прогнозувалося, дефіцит електроенергії, а також трохи вищі показники врожайності ранніх зернових культур дозволили НБУ підвищити свої прогнози щодо темпів зростання реального ВВП у 2024 році до 4%", - зазначено в повідомленні.

Регулятор пов'язує прогноз зростання економіки України на 4,3-4,6% у 2025-2026 рр. зі значними бюджетними стимулами, підкріпленими значними обсягами міжнародного фінансування.

Серед факторів, що впливають на прогноз, відзначаються також підвищення доходів сімей, зростання виробництва в аграрному секторі та стабільний попит ззовні.

За інформацією НБУ, відновлення економічного зростання в Україні зазнало негативного впливу через російські удари по енергетичній інфраструктурі, посилення міграційних процесів та нестачу робочої сили.

Також Нацбанк переглянув прогноз зростання цін на 2024 і 2025 роки у бік погіршення: на 1,2 і 0,3 відсоткових пунктів (в.п.) відповідно - до 9,7% і 6,9%. Лише у 2026 році рівень інфляції може бути приведений до цілі у 5%.

У наступні місяці ціновий тиск зберігатиметься через подальший вплив чинників з боку пропозиції продовольчих товарів, розширення бюджетних видатків, високі темпи зростання заробітних плат і збільшення енергодефіциту під час опалювального сезону. У результаті інфляція сягне 9,7% на кінець 2024 року, - зазначив регулятор.

Одночасно в Національному банку України прогнозують, що навесні 2025 року темпи інфляції почнуть знижуватися. Цей процес буде підтримуватись відповідальною монетарною політикою, зменшенням зовнішнього цінового тиску, покращенням стану в енергетичній галузі та зростанням обсягів врожаю.

Нагадаємо, за дев'ять місяців 2024 року зростання ВВП України оцінюється на рівні 4,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Такі дані оприлюднило Міністерство економіки.

Водночас МВФ прогнозує, що у 2024 році економіка України зросте на 3%, а у 2025 - лише на 2,5%.

#Електрична енергія #Врожайність сільськогосподарських культур #Інфляція #Національний банк України #Економіка #Дефіцит #Товари #Робоча сила #Міжнародний валютний фонд #Валовий внутрішній продукт #Міграція населення #Економіка України #Крупи #Садівництво #Макроекономіка #Монетарна політика

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги