Доходи Росії від нафти досягли найнижчого рівня за останній рік.

Американські санкції здійснюють суттєвий вплив на російську економіку. Зокрема зниження надходжень від нафти і газу стало значною проблемою для росіян, котрі залежать від цих ресурсів для фінансування держвитрат. Про це інформує Bloomberg.

У січні 2025 року російські нафтові компанії сплатили 572,6 млрд рублів податків, що практично не змінилося порівняно з груднем (571,2 млрд рублів). А це, своєю чергою, є мінімумом за останній рік.

На фоні зменшення доходів від нафти, газові надходження зросли на 24% завдяки підвищенню обсягів видобутку та експорту. У підсумку, бюджет Російської Федерації отримав 789 мільярдів рублів від продажу нафти та газу.

Однак нові обмежувальні заходи Сполучених Штатів щодо компаній, таких як Сургутнефтегаз і Газпром нефть, а також "тіньових" танкерів Росії можуть призвести до ще більших фінансових втрат для російського бюджету.

Фахівці визначають ці збитки в межах 2 трильйонів рублів, що дорівнює 18% від прогнозованих на цей рік надходжень від нафтогазового сектору.

Через накладені санкції російські компанії у сфері нафти та газу вимушені встановлювати суттєво більші знижки на свої нафтопродукти. На лютий 2025 року ціна одного бареля Urals виявилася на $16 нижчою за ціну Brent, що є історичним максимумом для цього показника.

Експерти вважають, що нові санкції здатні "знизити доходи Росії як у бюджетній сфері, так і в контексті торговельного балансу". Це може призвести до втрат економіки РФ у розмірі від 10% до 20% валютних надходжень від продажу нафти, що становитиме близько $10-20 мільярдів щорічно.

Як повідомлялося, Велика Британія наклала санкції на 30 танкерів із "тіньового флоту" Росії, які транспортують нафту і нафтопродукти на мільярди фунтів стерлінгів. Йдеться про наймасштабніший пакет санкцій такого роду.

Нафтові доходи Росії в листопаді впали на третину

#Газпром #бюджет #Природний газ #Нафтопродукт #Нафта #Податок #Росія #Економіка #Сполучене Королівство #Російський рубль #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Долар #Російська мова #Бочка (одиниця) #Bloomberg L.P. #Танкер (судно) #Фунт стерлінгів

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Нові тарифи: чи перетвориться ситуація для імпорту, що не є життєво важливим, на критичну?
Недостатня кількість фахівців в Україні: які сфери страждають від браку робочої сили -- Delo.ua
Які кроки повинна вжити Європа в умовах зміни політики США та якою мірою Україна може стати їй у нагоді?
Теги