Наглядова рада має намір укріпити "Ліси України". Я щиро вдячний своїм колегам за їхню відкритість до співпраці, - зазначив Юрій Болоховець.

Незалежні члени ради представляють такі країни, як Латвія, Фінляндія та Канада, які відомі своєю високою якістю управління лісовими ресурсами.

У ДП "Ліси України" пройшла перша зустріч з новоствореною Наглядовою радою підприємства. Цю інформацію озвучив генеральний директор Юрій Болоховець.

"З моменту старту лісової реформи я уявляв собі справжнє корпоративне управління – професійне, незалежне і відповідне міжнародним стандартам. Тепер я надзвичайно радий, що ця мрія стала реальністю. Уряд затвердив трьох незалежних членів Наглядової ради ДП "Ліси України" та одного представника держави. Завдяки створенню Наглядової ради компанія отримала вищий рівень автономії. Це ще один важливий крок до майбутньої корпоратизації та трансформації державного підприємства в компанію світового рівня", - підкреслив Юрій Болоховець.

За його словами, перед "Лісами України" дуже складні виклики, але з формуванням Наглядової ради команда компанії стає значно сильнішою. Незалежні члени ради представляють такі країни, як Латвія, Фінляндія та Канада, які відомі своєю високою якістю управління лісовими ресурсами.

Робертс Стріпніекс фактично заснував державну компанію "Ліси Латвії", яка стала яскравим прикладом прозорого та ефективного управління лісовими ресурсами. Маркіян Витвицький має безцінний досвід у діджиталізації лісового господарства Канади. Янне Харьюнпяя є справжнім експертом у міжнародних фінансах. Олексій Кучер — досвідчений юрист, який вже понад три роки керує Державною регуляторною службою і має глибоке знання нормативної сфери. Я висловлюю вдячність колегам за їх позитивну оцінку результатів роботи команди "Лісів України" за останні два роки, за їхню готовність до співпраці, високу мотивацію та бажання вкладати свій час, зусилля та досвід у розвиток компанії, - зазначив Юрій Болоховець.

Одночасно Робертс Стріпніекс, що протягом двох десятиліть керував акціонерним товариством "Державні ліси Латвії", висловив гордість з приводу свого вступу до команди "Лісів України".

За його твердженнями, підприємство має дві ключові умови для свого розвитку. По-перше, необхідна політична воля для реалізації змін, оскільки будь-яка реформа стикається з опором існуючої системи. По-друге, важливо мати потужну команду, яка готова нести відповідальність за проведення реформ.

"Лише ті, хто пройшов цей шлях, можуть усвідомити, наскільки важко здійснити реформу та створити успішну компанію. Я щиро вражений вашою командою, яка змогла закласти основи цивілізованого ринку в Україні", - підкреслив Стріпніекс, зазначивши, що в Латвії формування державної лісової компанії вимагало значної кількості років.

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив кандидатів на посади членів Наглядової ради держкомпанії "Ліси України". До Наглядової ради увійшли троє незалежних членів та один представник держави. На посади незалежних членів Наглядової ради уряд погодив кандидатури Маркіяна Витвицького, Робертса Стріпніекса та Янне Харьюнпяя. Олексія Кучера призначили представником держави.

Створення Наглядової ради "Лісів України" сприятиме впровадженню високих стандартів корпоративного управління, що відповідають законодавчим вимогам та керівним рекомендаціям ОЕСР. Діяльність незалежної Наглядової ради посилить довіру до компанії з боку міжнародних партнерів і потенційних інвесторів", - підкреслив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Маркіян Витвицький раніше займав посаду у Міністерстві природних ресурсів і лісового господарства Канади, а також є активним членом правління Канадсько-Української торгової палати. Робертс Стріпніекс обіймав посаду голови наглядової ради та генерального директора державного акціонерного товариства "Латвійські державні ліси", а також був членом виконавчого комітету та аудиторського підрозділу Європейської асоціації керівників державних лісових господарств. Янне Харьюнпяя виконує обов’язки генерального директора Східного офісу фінської промисловості. Окрім цього, він мав досвід роботи в наглядовій раді "Ощадбанку" і виступав як експерт та консультант для Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

#Канада #Економіка #Уряд України #Інвестор #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Латвія #Фінляндія #Юрист #Генеральний директор #Природний ресурс #Ліс #Акціонерне товариство #Підприємницька діяльність #Державне підприємство #ОЕСР #Корпоративне управління #Лісове господарство #Олексій Кучер

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги