
Михайло Непран, перший віце-президент Торгово-промислової палати України, вважає, що тарифна політика президента Трампа призвела до того, що колишня світова економіка стала частиною історії.
Таку позицію він озвучив під час ефіру на каналі Еспресо.
"Не варто покладатися на думки експертів. Сьогодні, навіть найчесніші з них, а також ті, хто займається політикою, визнають: "Ніхто не може спрогнозувати, яким чином розвиватимуться події з тарифами". Одне можна стверджувати з упевненістю: той світ, який існував до 4 квітня, залишився в минулому. Раніше діяла Всесвітня організація торгівлі (СОТ), розташована в Женеві, до складу якої входять 166 країн, а також 25 країн-спостерігачів. СОТ — це своєрідне добровільне об'єднання, яке можна порівняти з економічною версією ООН. Саме СОТ регулювала своїми угодами міжнародну торгівлю, змушуючи країни, які приєднувалися, дотримуватися певних правил, зокрема не вводити односторонні обмеження, квоти або мита без узгодження. Ця організація контролювала 98% світової торгівлі. Сьогодні СОТ, яка розташована в історичному будинку Ліги Націй у Женеві, також відійшла в минуле разом із Лігою Націй 4 квітня. Можливо, настав час скоротити витрати на міжнародних чиновників, адже стара система торгівлі більше не існує. Яким буде новий торговий порядок — поки що залишається загадкою", — зазначив він.
Читайте також: США можуть програти багатократно: експерт-міжнародник Желіховський про тарифну війну
Михайло Непран підкреслив, що економічні відносини між Україною та Сполученими Штатами не є тісними, що, в свою чергу, може бути вигідним для нашої країни в даних умовах.
Шановні українці, на нашу радість, ми маємо дуже тісні політичні зв’язки з американцями. У глобальному контексті наші відносини є потужними, хоча в економічному плані США займають лише 18-те місце серед наших зовнішньоекономічних партнерів. Це не Китай, не країни Європейського Союзу і не Туреччина, які входять до першої п’ятірки. Ми ж у рейтингу США знаходимося десь у п’ятому десятку. Наприклад, наш товарообіг у 2 мільярди доларів за 2024 рік виглядає скромно в порівнянні з 200 чи 300 мільярдами, які мають Канада і Мексика. Отже, нам не варто сильно хвилюватися, - підкреслив економіст.
Також читайте: "Не вважаю, що Трамп перегляне свої підходи": прем'єр-міністр Норвегії Стьоре повідомив, що не планує вживати заходів у відповідь на американські мита.
Водночас, він вважає, що певні металургійні компанії, які експортують свою продукцію до Сполучених Штатів, можуть зазнати негативних наслідків.
"Можуть переживати наші деякі металургійні магнати про те, що продукція їхня - це труби, це метали, це катанка, які йшли в Сполучені Штати, будуть дорожчі, можуть обмежуватися. Працівники, мабуть, Дніпропетровщини певних заводів, можливо, матимуть якісь проблеми, якщо власник не знайде, я надіюсь, що власник змушений буде шукати інші варіанти. А так, слава Богу, для маленького українця, як любив казати наш третій президент, в принципі ця ситуація ніяк не вплине. Не переживаєте, українці, бігти купувати або продавати долар поки що не треба. Поки що я почитав, Гетманцев у своєму Telegram розписав, що долар за останній місяць у березні навпаки впав в вартості, тобто гривня укріпилась. У нас, слава Богу, все нормально завдяки допомозі наших союзників. Так що, шановні українці, спокійно живемо, сіль, перець, рис, макарони, олію наперед не купуємо, нічого по продуктах харчування не зміниться. І долар також не біжимо, не купуємо і не продаємо, зберігаємо спокій", - наголосив Михайло Непран.
#Дональд Трамп #Канада #Економіст #Українська гривня #Сміливіше. #Європа #Їжа #Україна #Президент (державна посада) #Українці #Китай (регіон) #Прем'єр-міністр #Організація Об'єднаних Націй #Туреччина #Норвегія #Експрес-телебачення #Боже. #Історія #Американці #Мексика #Ліга Націй #Світова організація торгівлі #Рис #Металургія #Олія #Підприємницька діяльність #Мито (податок) #Макарони. #Сіль #Женева #Чорний перець