Вплив санкцій: Російські компанії практично повністю адаптувалися до використання піратських програм.

Після того, як іноземні бренди залишили країну, російський бізнес виявився не здатним відмовитися від західних інженерних програмних продуктів. У 2024 році рівень їх незаконного використання зріс з 65% у 2023 році до 70%.

Про це заявив гендиректор російської компанії "Нанософт" Андрєй Серавкін, передає The Moscow Times.

За словами Cеравкіна, у всьому винні санкції, введені через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. При цьому він стверджує, що багато користувачів стали "піратами" не з власної волі - зокрема, заплатили за ліцензію, яку згодом відкликали.

"На початку 2024 року Autodesk направила всім своїм російським клієнтам повідомлення про те, що програмне забезпечення, яке вони використовують, більше не має ліцензії. Таким чином, усі замовники, які будуть продовжувати експлуатацію продуктів Autodesk, а також інших зарубіжних постачальників, потраплять у сіру зону, незважаючи на те, що раніше вони вже сплатили за це програмне забезпечення", - зазначив Серавкін.

Водночас він підкреслив, що навряд чи це спонукатиме підприємства обрати російські рішення. На його думку, перехід займе кілька років і, найімовірніше, матиме лише формальний характер.

На початку квітня з'явилася інформація про те, що близько половини російських підприємств не проти інтеграції неліцензованого програмного забезпечення у своїй діяльності. Зокрема, більше 28% компаній у Росії вважають прийнятним використання піратських іноземних програм, якщо їм не доступні російські аналоги. Крім того, 15,2% опитаних вказали, що взагалі не користуються програмним забезпеченням, розробленим у Росії.

Раніше було зазначено, що на 95% об'єктів критично важливої інформаційної інфраструктури Росії все ще використовуються іноземні рішення. Це стосується, зокрема, державних установ, банківських структур, медичних організацій, а також компаній у сферах телекомунікацій і логістики.

В кінці січня поточного року з'явилася інформація про те, що після виходу міжнародних постачальників програмного забезпечення з Росії в економіці країни виник серйозний дефіцит "імпортозаміщеного" індустріального софту. У різних секторах було виявлено 837 "білих плям".

Крім того, в Росії підприємства з державною часткою активно нарощують закупівлі імпортованих серверів і систем для зберігання даних, незважаючи на наполегливі заклики влади переходити на вітчизняні розробки.

#Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Бізнес #Логістика #The Moscow Times #Банк #Інфраструктура #Телекомунікації #Програмне забезпечення #Бренд #Autodesk #Піратство #Сервер (обчислювальна техніка)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Засновник Всесвітнього економічного форуму залишив свою посаду після 55 років на чолі організації.
Росія і Іран офіційно уклали стратегічний союз: який договір затвердив Путін?
Трамп збільшує тиск на керівника Федеральної резервної системи Павелла, настійно закликаючи до термінового зниження процентних ставок.
Теги