На справді відбувається масштабна торговельна конфлікт, - зазначив Кульпа.

Пьотр Кульпа, який раніше обіймав посаду секретаря польської делегації в парламентській асамблеї НАТО та був заступником міністра економіки Польщі, в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському зазначив, що в умовах тарифного протистояння згорають сотні мільярдів доларів. Він підкреслив, що вже можна говорити про вражаючу суму в 6,5 трильйона доларів.

Таку думку він висловив в етері Еспресо.

"Ми спостерігаємо, як Сполучені Штати перестають бути лідером серед демократичних країн і переходять до ролі офшорного балансера, щось на кшталт поліційного наглядача. Вони намагаються стати імперією, яка диктує іншим, які «податки» потрібно сплачувати, щоб отримати доступ до світової системи. У цьому контексті слід згадати про скасування боргів, адже перетворення американських облігацій на безвідсоткові папери терміном на сто років фактично є формою анулювання боргів. У подальшому США можуть застосовувати дискримінаційні заходи щодо різних країн залежно від їх зовнішньополітичних орієнтирів", - зазначив аналітик.

Пьотр Кульпа навів приклад обговорень щодо впровадження спеціальних зборів для суден, виготовлених у Китаї, при вході до портів, незалежно від їхнього прапора. Ці ініціативи нагадують дії, що були вжиті перед Першою світовою війною стосовно Німеччини, а також перед Другою світовою, перед атакою на Перл-Гарбор. В основі цих вимог до союзників лежить закриття торгівлі з Китаєм.

"Отже, прагнення стратегічне - оточити Китай і унеможливити торгівлю так довго, поки не підкориться. Це, звісно, може виглядати як переговорна позиція, але насправді триває вже війна, не тільки тарифна, а це торговельна повномасштабна війна, у якій спалюються сотні мільярдів доларів. Говоримо про 6,5 трильйона доларів. Це в сотні, в тисячу разів більше, ніж уся допомога для України, яка насправді не була допомогою. Тому що балачки про те, що Україна щось винна, є чистою маячнею, адже США не Україні допомагали, а самі собі. Це український солдат, відстоявши незалежність України, зробив Росію маленькою, а Америку великою", - підкреслив політик.

Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав держави, на які накладено мита, утриматися від миттєвих відповідних дій, оскільки він вважає, що це може призвести до подальшого загострення ситуації.

Невдовзі президент Сполучених Штатів оголосив про введення надзвичайного стану, щоб "посилити конкурентоспроможність, забезпечити захист суверенітету та укріпити національну й економічну безпеку".

Проте всього через добу після введення нових мит Трампом, загальні статки 500 найбагатших людей планети скоротилися на 208 мільярдів доларів.

Незабаром британська компанія Jaguar Land Rover оголосила про зупинку постачання своїх автомобілів до США на місяць через введення 25% мит президентом Дональдом Трампом. Подібний крок зробила також компанія Audi.

Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари. Наступного дня Сполучені Штати запроваджують тарифи в розмірі 104% проти КНР.

Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.

#НАТО #Дональд Трамп #Китай #порт #Податок #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Товари #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Німеччина #Машина. #Демократія #Політик #Друга Польська Республіка #Зовнішня політика #Сполучені Штати #Перша світова війна #Експрес-телебачення #Суверенітет #Дискримінація #Мито (податок) #Урсула фон дер Ляєн #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Польська мова #Проголошення незалежності України 1991 #Надзвичайний стан #Того #Ленд Ровер

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Згідно з даними Державної служби статистики, у минулому році великі та середні компанії збільшили свій прибуток на 22%.
Європейський Союз вивчає нову стратегію підтримки України: які її основні аспекти?
В Україні спостерігається істотна нестабільність на ринку праці: кількість працівників знижується, що змушує компанії піднімати рівень заробітних плат.
Теги