
Приблизно 60 громадських організацій і бізнес-асоціацій звернулися до нової прем'єрки Юлії Свириденко та Кабінету Міністрів з проханням призначити на пост директора Бюро економічної безпеки України (БЕБ) обраного через прозорий конкурс Олександра Цивінського.
"Ми закликаємо вас уникнути помилок попереднього уряду та прийняти важливе рішення, яке стане свідченням вашої щирої готовності до змін. Призначте Олександра Цивінського директором Бюро економічної безпеки, щоб розпочати справжнє перезавантаження цього органу, на якому чекає вся країна. Сподіваємося на вашу мудрість і відповідальність перед суспільством і державою", - йдеться в заяві.
Автори заяви підкреслюють, що суспільство, бізнес-середовище та міжнародні партнери мають великі очікування щодо оновлення БЕБ. Вони вважають, що "ефективна, незалежна від політики та професійна діяльність цього органу є основою для формування позитивного інвестиційного клімату, боротьби з тіньовою економікою та зміцнення довіри до державних структур".
Напередодні, під час засідання Верховної Ради, народний депутат Ярослав Железняк звернувся до Юлії Свириденко з питанням щодо призначення Цивінського.
Свириденко, у відповідь, зазначила, що дії уряду є законними.
"Щодо процесу БЕБ, він був реалізований у відповідності до чинних законодавчих актів. Нам було представлено рішення. Як урядовці, ми обговорили це рішення, і кожен із нас отримав можливість висловити свою думку: утриматися, підтримати або відхилити його, спираючись на інформацію, надану міністром європейської інтеграції та юстиції, що стосувалася взаємин з державою-агресором", - зазначила прем'єр-міністр.
Досліджуйте також: Неприємний переможець: чому влада не погодила кандидатуру Цивінського на посаду голови БЕБ?
24 червня комісія, що займається відбором директора Бюро економічної безпеки, ухвалила рішення направити на розгляд прем'єр-міністра Дениса Шмигаля кандидатуру одного з фіналістів - Олександра Цивінського.
Проте 7 липня уряд повідомив, що вивчив пропозицію комісії щодо призначення нового директора Бюро економічної безпеки, а також проаналізував додаткові документи, "які були надані, зокрема, Службою безпеки України, і стосуються аспектів національної безпеки, включаючи відповідні оцінки ризиків".
Зрештою уряд запропонував комісії "подати не більше двох кандидатур, які відповідатимуть усім встановленим вимогам, включаючи безпекові критерії".
Олександр Цивінський назвав це рішення Кабінету міністрів відхилити його кандидатуру таким, що "не відповідає закону".
Цивінський очолює третій підрозділ детективів Другого Головного підрозділу детективів НАБУ. За повідомленнями в медіа, під час відбору комісія звернула увагу на лист від Служби безпеки, за яким Цивінський, поміж інших кандидатів, нібито має родичів у Росії. Зокрема, там нібито живе його батько. Під час слухань Цивінський розповів, що з батьком не спілкується.
У коментарі Суспільному 8 липня він сказав, що його "батько, навіть якщо він і є громадянином РФ на даний час, що не підтверджено, останні 30 років живе в Україні". Він також зазначив, що 10 років взагалі не спілкується з батьком.
#Росія #Економіка #Уряд України #Інвестиції #Бізнес #Нормативно-правовий акт #Прем'єр-міністр #Національна безпека #Суспільство #Економічна безпека #Організація громади #Служба безпеки України #Європейська інтеграція #Національне антикорупційне бюро України