Сьогоднішні новини з Абхазії: події в Сухумі.

У Сухумі протестувальники зняли решітки з вікон парламенту та заполонили коридори будівлі. У той же час адміністрація президента працює над підготовкою документа для відкликання законопроєкту, однак опозиційні сили вимагають більше дій.

Наприкінці жовтня було підписано угоду між Росією та Абхазією, що стосується інвестиційних проектів, що викликало значні хвилі протестів. У Сухумі люди вийшли на вулиці, влаштувавши велику акцію протесту під стінами парламенту. Ми зібрали всю інформацію про останні події в цьому регіоні.

Протестувальники закликали до відставки президента Абхазії Аслана Бжанії. В районі парламенту пролунали постріли, але місцеві передали, що ніхто не постраждав. Також проти учасників акції застосували сльозогінний газ і димові шашки.

О 14:02 в соціальних мережах з'явилася інформація про те, що протестувальники проникли в приміщення парламенту. Учасники акцій також відірвали решітки з вікон.

"Тепер парламентарі стали ближчими до громадян", -- зазначили у матеріалах медіа RESPUBLICA.

На записі з місця подій видно, як демонстранти активно входять до парламенту через вікна та двері. Відомо, що правоохоронні органи не вжили жодних заходів, щоб цьому запобігти.

"Коридори парламенту заповнив народ", -- передали журналісти.

Протестувальники, просуваючись натовпом всередині будівлі, закликали не пошкоджувати нічого у кабінетах та запропонували силовикам доєднатись до народу. Правоохоронці не вчиняли спротиву, а згодом почали переходити на бік учасників акції.

Опозиційний діяч Леван Мікаа оголосив, що залишиться в країні до моменту, коли Бжанія піде у відставку. За інформацією, президентський кабінет виявився незайнятим.

На платформі RESPUBLICA з'явилася спільна заява від представників опозиції. В документі зазначено, що дії протестуючих "не націлені проти відносин між Росією та Абхазією".

"Навпаки, ми, представляючи опозицію, завжди підкреслювали важливість братніх та стратегічних відносин між нашими країнами. Проте, Аслан Бжанія протягом всього свого правління намагався використовувати ці зв'язки для власних вигод, маніпулюючи ними для зміцнення своєї влади. Ми не раз застерігали, що така риторика і відверта брехня, до яких вдавався Бжанія, можуть негативно вплинути не на стосунки з Росією, а скоріше на внутрішню ситуацію в Абхазії. Ці маніпуляції призвели до погіршення обставин, насамперед, для самого Бжанії, а не для наших стратегічних партнерів", – зазначили представники опозиції.

Зазначається, що учасники акції поблизу парламенту виступають не проти "союзників", тобто Росії, а за захист національних інтересів республіки. Президента ж звинувачують в узурпації задля власної вигоди.

Народ Абхазії завжди відстоював одну ключову вимогу: захист прав і інтересів своїх громадян. Однак, попри це, ані президент, ані парламент не звернули уваги на думку народу до сьогоднішнього дня. Варто підкреслити, що представники силових структур, які виступили на підтримку протестувальників, стали додатковим свідченням єдності абхазького суспільства в питаннях захисту національних інтересів. Це підкреслює, що питання справедливості та оборони Батьківщини, незалежно від політичних переконань, об'єднує всіх громадян цієї країни, — зазначили представники опозиції.

О 14:11 пресцентр президента Абхазії оголосив, що адміністрація працює над підготовкою документа, який передбачає відкликання з парламенту законопроєкту щодо ратифікації угоди між Росією та Абхазією стосовно інвестиційних проектів.

"Це рішення прийнято для забезпечення стабільності ситуації в республіці," -- зазначила пресслужба.

Спікер парламенту Лаша Ашуба разом із кількома депутатами відвідали місце протесту і потрапили до парламенту. У соціальних мережах з'явилася інформація про проведення переговорів. Пізніше ексміністр економіки Абхазії та один із опозиційних лідерів, Адгур Ардзінба, зробив заяву, в якій повідомив, що Бжанія звернувся до Росії зі скаргою на спробу державного перевороту, організовану проросійськими та прозахідними силами. Політик також зазначив, що група депутатів була направлена до президента з пропозицією про термінову відставку.

Як передавав Фокус, наприкінці жовтня міністр економічного розвитку Росії Максим Решетніков і віцепрем'єрка Абхазії Крістіна Озган підписали угоду, яка надає російським компаніям реалізовувати в республіці інвестиційні проєкти.

11 листопада парламент ухвалив закон "про регулювання статусу багатофункціональних комплексів на території країни", який визначає умови інвестицій та надає інвесторам податкові пільги. Після цього почалися мітинги, вже 12 листопада відбулися перші затримання.

Згадаємо, що 26 травня прем'єр Грузії Іраклій Кобахідзе висловив своє бажання щодо повернення Абхазії та Південної Осетії під контроль країни до 2030 року.

Голова комітету Державної Думи Російської Федерації з міжнародних питань Олексій Чепа прокоментував цю заяву, висловивши бажання "об'єднати всі республіки колишнього Радянського Союзу та відновити могутність великої багатонаціональної держави".

#Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Інвестор #Інвестиції #Державна Дума #Радянський Союз #Політик #Ратифікація #Суспільство #Документ #Опозиція (політика) #Парламент #Південна Осетія #Фокус (український журнал) #Правоохоронний орган #Спікер (політика) #Абхазія #Сухумі #Мітинг #Сльозогінний газ #Respublica #Прем'єр-міністр Грузії #Державний переворот #Іраклій Кобахідзе

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги