Одне з найскладніших завдань: народний депутат поділився думками про те, як Україні вдасться повернути своїх громадян додому.

У післявоєнній відбудові України, за словами Ковальова, ключову роль гратимуть наші стратегічні партнери, серед яких - Польща.

Одним із ключових викликів, з якими стикається Україна, є проблема репатріації громадян, які перебувають за межами країни. Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це заявив народний депутат Артем Ковальов, співголова депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських відносин з Польщею, під час Міжнародного Форуму Центральної та Східної Європи VIA CARPATIA 2024.

"Повернення українців - це, на жаль, друге найскладніше питання після відбудови і відновлення, і тут треба діяти різними механізмами. Потрібно співпрацювати з нашими європейськими і міжнародними партнерами для того, щоб вони допомагали нам повертати наших громадян", - сказав Ковальов.

За його словами, держава має створювати такі умови, щоб люди хотіли повертатись, і в українців було куди повернутись.

"Саме процес відновлення та реконструкції може стати тим каталізатором, який активізує економіку після війни, з одного боку. З іншого боку, це створить умови для повернення наших громадян. Ми усвідомлюємо, що людський капітал є найціннішим ресурсом України. Це те, за що ми боремося," - підкреслив депутат.

У процесі відновлення України після війни, як зазначив Ковальов, важливу роль відіграватимуть наші стратегічні партнери, зокрема Польща. Народний депутат також підкреслив, що польське інвестиційне агентство вже зареєструвало понад дві тисячі польських компаній, які готові взяти участь у відбудові країни.

За прогнозом Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, кількість населення в країні за наступні 25 років скоротиться на 10 млн осіб. Зокрема, за оцінкою Інституту, до 2041 року населення може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до 2051 року - до 25,2 млн.

Згідно з інформацією, наданою Київським міжнародним інститутом соціології, незважаючи на те, що в Україні триває війна, 79% громадян висловили бажання залишитися в Україні, навіть якщо б отримали громадянство Сполучених Штатів або країни Європейського Союзу.

#Європейський Союз #Економіка #Україна #Українці #Народний депутат України #Верховна Рада #Інвестиції #Польща #Журналіст #Демографія #Держава (політичний устрій) #Капітал (економіка) #Східна Європа #Національна академія наук України #Українське незалежне інформаційне агентство #Центральна Європа #Київський міжнародний інститут соціології

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги