
Україна та Сполучені Штати успішно завершили усі необхідні етапи для започаткування Фонду відновлення в рамках угоди щодо надр. Фонд тепер офіційно активований.
Цю інформацію озвучила Юлія Свириденко, перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України, 23 травня.
"Останній крок -- дипломатична нота від Сполучених Штатів, яку я особисто отримала сьогодні вранці від тимчасово повіреної у справах США Джулі Девіс. Фонд офіційно запущено!", -- написала міністерка на платформі Х.
Основною метою заснування Інвестиційного фонду (Фонду реконструкції) є тривала відбудова України шляхом інвестування в енергетичний сектор, видобуток природних ресурсів, інфраструктурні проекти та супутні технології. Представляти США буде Агентство міжнародного розвитку (DFC), а Україну – Агенція з державно-приватного партнерства.
Україна планує спрямувати половину доходів від нових ліцензій на видобуток природних ресурсів до спеціального фонду. Також уряд США долучиться до фінансування цього фонду, зокрема шляхом частини нової військової допомоги. Наповнення фонду відбуватиметься виключно за рахунок доходів від нових ліцензій.
Угода відповідає вимогам Конституції та не змінює напрямок євроінтеграції. Для належної роботи Фонду необхідно лише внести зміни до бюджетного кодексу. Верховна Рада повинна ратифікувати цю Угоду. У випадку конфліктів із українським законодавством, перевага надається цій угоді.
У ніч на перше травня Україна і Сполучені Штати уклали угоду щодо надр, яка охоплює 57 різних мінералів. Цей документ визначає політичні рамки співпраці між країнами. Однак багато аспектів будуть детально викладені в наступній "технічній угоді".
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив думку, що підписання угоди щодо надр "забезпечить" захист інвестицій США та фінансової підтримки, яку Вашингтон надає Україні. Він вважає, що ця угода "може" сприяти завершенню конфлікту між Росією та Україною. Державний секретар США Марко Рубіо також охарактеризував угоду як "крок до встановлення миру".
Президент Володимир Зеленський заявив, що угода про економічне партнерство між Україною та США, це "практичний результат" перемовин з Трампом у Ватикані.
8 травня парламент України ухвалив ратифікацію угоди, а 12 травня президент Зеленський підписав відповідний законодавчий акт.
Два технічні договори пов'язані із заснуванням інвестиційного фонду в контексті угоди про надра. Як повідомили у Міністерстві економіки України, для їх реалізації не необхідна парламентська ратифікація.
#Дональд Трамп #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Верховна Рада #Володимир Зеленський #Інвестиції #Вашингтон, округ Колумбія #Ратифікація #Документ #Парламент #Сполучені Штати #Ліцензія #Ватикан #Конституція України #Марко Рубіо #Природний ресурс #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Реалізація #Корисні копалини #Надра