
"Завтра українські військові зустрінуться з жорстокою несправедливістю, яка виходить від держави та суспільства. Повернення до мирного життя стане для них великим випробуванням: ті, хто захищав Батьківщину, проливав кров і був готовий жертвувати своїм життям, тепер повинні будуть знайти своє місце в нових реаліях. Їм потрібно буде шукати роботу та джерела доходу, попри те, що економіка зруйнована, а державні ресурси в обмеженій кількості. Вони можуть прагнути відкрити власний бізнес, але зіткнуться з поширеними проблемами корупції та здирництва. Очікуючи елементарної вдячності від держави, вони натраплять на байдужість і холодність бюрократичної системи. Наше завдання — підтримати наших військових і ветеранів, надати їм можливість адаптуватися до нових умов життя", - зазначив Андрій Пелюховський, голова партії "Сила нації", під час прес-конференції в інформаційному агентстві "Укрінформ".
Головною темою заходу стало обговорення соціального забезпечення військових, які в цей час сміливо захищають свою країну, а також їхню участь у відновленні миру та відбудові держави після закінчення війни.
Андрій Пелюховський підкреслив:
"Сьогодні в нашій державі надзвичайно багато викликів. В інформаційному полі -- лише галас: усе погано, усі винні. Але замість конструктиву -- порожнеча. Наша політична сила не просто діагностує проблеми. Ми пропонуємо реальні рішення, адже настав час діяти, а не чекати".
Уже 15 липня партія планує представити свої перші два великі проєкти, що покликані надати українцям не лише надію, але й забезпечити гідні умови для життя. Особливу увагу буде приділено тимчасово переміщеним особам та ветеранам.
Особливу увагу на заході було зосереджено на питаннях, що стосуються внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Андрій Пелюховський підкреслив важливість нового пілотного проєкту. "Уявіть собі, в Дніпропетровській області налічується понад 470 тисяч переселенців. А по всій країні їх сотні тисяч. На жаль, держава не має можливості надати їм житло. Люди роками змушені шукати притулок. Ми вважаємо це абсолютно неприйнятним. Саме тому партія "Сила нації" запускає інноваційний житловий проєкт:
Пропозиція житла для переселенців на 45 років з можливістю розстрочки без первинного внеску; Введення системи самозабезпечення — проект не вимагає фінансування з державного бюджету.
"Це унікальна пілотна модель, яка не має жодних аналогів у світі. Наша мета полягає не лише в тому, щоб забезпечити людей житлом, але й у відновленні їхньої гідності — відчуття справжнього дому, приналежності до рідної землі та впевненості у майбутньому", — підкреслив лідер "Сили нації".
Однією з основних ініціатив, яку партія представить 15 липня, стане підтримка ветеранів та створення нових робочих місць для них. Як зазначив А. Пелюховський, українські військові, які повернуться з фронту, а їх більше мільйона, пережили серйозні зміни через війну і не вірять у порожні обіцянки. І це абсолютно виправдано. Вони віддали свої сили на захист країни з честю, і ми маємо обов'язок зустріти їх з пошаною, а також підтримати у процесі реабілітації та працевлаштування.
Сьогодні питання, яке набуває особливої актуальності: після завершення війни на батьківщину повернуться майже мільйон військових, які продемонстрували свої бойові вміння та мають відмінні навички, що безсумнівно ставить їх на один рівень з найкращими бійцями НАТО. Слід бути відвертими: держава не зможе забезпечити всіх працевлаштуванням та соціальними гарантіями. Відновлення економіки України займе певний час, і в цей період не можна очікувати справедливого підходу до ветеранів.
У той же час Україна має можливість залучити військових для створення приватних військових компаній, які можуть брати участь у бойових діях в зонах конфліктів по всьому світу та стати ключовим фактором у захисті національних і економічних інтересів країни.
Ще до початку масштабного вторгнення Росії в Україну, представники американських приватних військових компаній прибували до України, обговорюючи можливість створення українських ПВК. Наприклад, у 2019-2020 роках мільярдер Ерік Прінс, який є близьким соратником Дональда Трампа та засновником компаній "Blackwater" і "Academi", висловлював подібні ідеї. Він відвідував навчальні полігони українських добровольчих батальйонів у Хмельницькій та Запорізькій областях і планував створити приватну військову компанію з українців.
Зараз одна українська ПВК, сформована з ініціативи Головного управління розвідки, діє у Судані та Чаді. При цьому у кількох боях нанесли поразку хваленим російським "вагнерівцям".
В Росіі сьогодні діють 33 ПВК. Вони ліцензуються Силами спеціальних операцій, мають часткове державне, а часткове приватне фінансування. Приватні військові компанії існують у США, Китаї і навіть у Білорусі. Чому Україна повинна відмовлятися від такого виду діяльності. Тим більше, що значна частина бійців, з якими мені довелося спілкуватися, говорять, що із задоволенням пішли би в лави ПВК, оскільки бачать у цьому можливість для професіоналізаціі бойових навиків, перетворення військової справи на професію. А для держави це і стаття доходів для бюджету, і можливість просувати інтереси в країнах третього світу, і престиж.
Тепер слово за народними депутатами. Ще влітку минулого року до Верховної Ради був поданий законопроект, що стосується приватних оборонних компаній. Цей ініціативу отримала підтримку від Міністерства оборони України. Однак згодом її направили на доопрацювання, що призвело до фактичного зупинення процесу.
На наш погляд, слід акцентувати увагу не на приватних оборонних структурах, а на військових компаніях, які не тільки забезпечуватимуть захист України, але й братимуть участь у активних бойових операціях на різних фронтах по всьому світу.
У партії "Сила нації" існує власне уявлення про те, як мають створюватися приватні військові компанії та яким чином їх слід використовувати.
У будь-якому випадку, майбутнє саме за приватними військовими компаніями та приватними розвідками, які більш динамічні і мобільні, ніж регулярні структури.
Учасники прес-конференції акцентували увагу на необхідності забезпечення умов для повноцінної реінтеграції ветеранів і внутрішньо переміщених осіб у економічне життя країни. Це передбачає, зокрема, розвиток кооперативного руху та підтримку бізнесів, що належать ветеранам.
Лідер Української військової організації "СПАС-23" Володимир Волков підкреслив:
Програма економічного відновлення акцентує увагу на повній кооперації між спільнотами ветеранів і місцевими організаціями з метою відновлення економічної активності на різних рівнях. Ветеранські підприємства є особливо інклюзивними, коли йдеться про створення робочих місць та покращення умов праці.
Політичний аналітик Олександр Кондратенко додав:
Держава повинна розробляти політику, орієнтуючи її на людину. Ініціативи ветеранів можуть і повинні стати джерелом нової соціально-економічної та духовної сили для України.
На сьогоднішній день партія "Сила нації" вирізняється серед небагатьох політичних сил, що активно піднімають питання майбутнього ветеранів. "Сила нації" планує продовжувати тісну співпрацю з військовими, отримуючи від них значну підтримку та налагоджуючи ефективну взаємодію. Військові сприймають нас як інструмент політичного впливу для захисту своїх інтересів. Люди, які звикли до відкритого протистояння з ворогом, усвідомлюють, що існує й прихований супротивник, який ховається в українських владних структурах. Для того щоб подолати цього ворога, потрібно застосовувати політичні інструменти, одним з яких є політична партія, що представляє інтереси військових, - зазначив Андрій Пелюховський.
#Дональд Трамп #Росія #Укрінформ #Економіка #Україна #Хмельницька область #Українці #Бізнес #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Бюрократія #Корупція #Економіка України #Суспільство #Дніпропетровська область #Білорусь #Держава (політичний устрій) #Військовослужбовці #Бойові дії #Нація #Гідність #Підприємницька діяльність #Соціальне забезпечення #Головне управління розвідки (Україна) #Внутрішньо переміщені особи #Фізична реабілітація #Ветеран #Чад. #Приватна військова компанія #Бойова підготовка #Судан